Ответы на вопрос:
начний інтерес викликає художнє надбання xv–xviii ст., яскравим виразником духовного контексту доби в якому є забезпечена глибоким історичним корінням полімовність. саме на цей час в урознавства, який охоплює твори різних жанрів, написані латинською мовою, починаючи з епохи відродження). літературна латиномовна спадщина європейських народів, попри низку спільних ознак, володіє виразними національними рисами. тісна взаємодія із польсько-литовськими складовими західного світу в коді літератур результувала вироблення українськими митцями прийнятного способу духовно-культурного синтезу власної та перейнятої традицій.
складний комплекс творів, яким є давня література, наділений великим діапазоном жанрів, стилів, тем та ідей. його характерні риси – жанрова синкретичність, що особливо яскраво виявилося у прозі, та багатомовність: у літературному вжитку в україні протягом цього періоду були латинська, польська, книжна і народна українська, старослов’янська, а наприкінці xviii ст. і російська, немало авторів послуговувалися водночас кількома мовами. багатокодовість – необхідна умова формування високої культури мислення, що прищеплювалася вихованцям вищих навчальних закладів. позбавлені ідеологічного забарвлення наукові дослідження пам’яток староукраїнської граматичної думки кінця xvi–xvii ст. неминуче приводять до висновку, що в лінгвістичній свідомості авторів взаємодіяли елементи різних мовних систем, що відбивало і специфіку мовної свідомості освічених людей того часу.
у xvi ст. с. оріховський уперше в історії західноєвропейської та вітчизняної культури сформував та обрав основою осмислення державно-правових інститутів концепцію природного права; одним із перших в історії вітчизняної правової думки підтримав теорію суспільного договору походження держави; став першим українським мислителем, який у своїх філософських трактатах обґрунтовував окремі елементи правової держави (верховенство права, верховенство закону, принцип поділу влади на гілки та їх розмежування, визнання держави гарантом прав і свобод людини та безумовним носієм обов'язків перед нею); значну увагу приділив феномену свободи і принципам справедливості, рівності та невідчужуваності прав людини. крім цього, основними об'єктами, які потрапили у поле осмислення та філософствування гуманіста, були проблеми оптимальної форми правління держави, яка б забезпечувала суспільне благо, гарантії прав та свобод людини, не суперечила і не порушувала постулати природно-правової концепції; правовий статус монарха у державі; правовий статус сенату; окремі аспекти внутрішньої та зовнішньої політики; співвідношення світської й духовної влади; взаємозв'язок моралі та політики; взаємозв'язок природного і позитивного права. у системності та глибині осмислення природного права саме український мислитель більше, ніж на півстоліття випередив г. гроція, якому й досі низка сучасних дослідників віддає авторство природно-правової теорії. зважаючи на це, українська вчена оксана дуфенюк обґрунтовує позицію визнання с. оріховського основоположником теорії природного права в європі.
творчість львів'янина еразма сикста може служити зразком наукового стилю xvii ст.: аналіз посилань вражає не тільки глибиною знань автора у царині медичних надбань стародавнього світу, а й обізнаністю з науковими працями середньовіччя, ренесансу та сучасників значний інтерес викликає медичний коментар е. сикста до творів сенеки, надрукований 1627 р. у львові це яскравий приклад синкретизму наукового, публіцистичного та художнього стилів в одному творі, де серйозні наукові факти, приклади з власної медичної практики сусідять із цитатами не лише античних лікарів (гіпократ, гален), а й письменників, поетів (найчастіше цитується горацій) і навіть з поетичними рядками.
самобутнім явищем середньовічної літератури є полемічні твори івана вишенського, мелетія смотрицького, феофана прокоповича та ін. вершина давньої української літератури доби бароко — творчість поета і філософа григорія сковороди (1722–1794). «український сократ» мандрував україною та країнами центральної європи, щоб ближче пізнати людей. наскрізною для філософії григорія сковороди є проблема щастя, яка мислиться ним через розкриття божественної суті людини, виявлення таланту, закладеної в неї богом, що забезпечує працю за покликанням. слова філософа «світ ловив мене, та не впіймав», які він заповів викарбувати на своїй могилі, стали ще одним свідченням відданості григорія сковороди духовному життю перед земними суєтністю і марнотою.
незважаючи на тривале забуття і винищення латиномовного спадку, в україні ще й досі збереглося безліч творів етикетного, наукового, історіографічного та богословського напрямів. їх можна знайти у відділах стародруків бібліотек києва, львова, чернігова, ніжина та інших.
ответ: На мій погляд комфортніше жити і оптимістам і песимістам. Оптимісти бачать у всьому лише добре і це їм іноді заважає, адже вони пробачають всі помилки схиляючись на те, що це або випадково, або ця людина більше ніколи такого не зробить. А песимісти навпаки бачать у всьому тільки погане і тому вважають, що всі бажають йому зла і навіть якщо це не так вони ніколи не змінять власної думки. Я не вважаю, що я оптиміст, або песиміст я не відношусь ні до одного з них мені все одно що говорять про мене люди навколо, я не можу пробачити все і не пробачаю, для кожного по-різному і песимістам і оптимістам жити комфортно.
Объяснение:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Nikia105.10.2022 10:22
-
valeryahasko07019.05.2023 04:15
-
ayakabdadhev04.12.2021 11:37
-
Kazhyal11.07.2020 21:06
-
Lunitoes13.11.2021 08:45
-
solnha10.09.2022 04:21
-
Катюшка31100110.10.2022 16:02
-
cfvceyu200417.10.2021 07:40
-
nacny201604.07.2020 14:08
-
Настя45645627.01.2023 09:48
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.