Есть ответ 👍

Написать характеристику образа: марусі кайдашихи, омелько кайдаша. (і. нечуй - левицький )

239
289
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Омелько  — працьовитий селянин, виснажений панщиною. у нього здорові, загорілі, жилаві руки, сухорляве і бліде обличчя. ставши хазяїном, кайдаш продовжує багато працювати. набожність уживається в ньому з пияцтвом. нерідко з церкви він звертав у шинок запивати «давнє панщане горе». письменник майстерно передає, як втрачається межа між виявами забобонності кайдаша і хворобливого стану його психіки від постійного перепою. такий кайдаш не смішний, а викликає глибоке співчуття. його слабкості нечуй-левицький пояснює соціальними факторами, хоча й не наголошує на них, а зосереджується на розкритті самого характеру в його індивідуальних виявленнях. отже, ідеал «господаря-хлібороба» не міг зреалізуватися під час кріпаччини. з повісті «кайдашева сім'я» видно, як важко й неоднозначно він відроджувався в посткріпацьких умовах, коли довгі часи безправ'я, безземелля знищили інстинкт господаря.  інша індивідуальність розкривається в образі  марусі. письменник спочатку змальовує портрет кайдашихи, а потім докладно розкриває її внутрішній світ, поведінку, вчинки. не все в образі кайдашихи було негативним. у своїх повістях письменник підкреслює роль жінки-господині, оскільки жінка-мати має особливе значення в ментальності українців. дослідник відзначив роль жінки в українській родині, роль матері-піклувальниці й виховательки та її великий вплив від колиски до зрілого віку на процес формування характеру людини.  вона була працьовитою,,вміла майстерно куховарити, любила улещувати панів, водночас мова її була солодкою і манірною, але в розмові з людьми, біднішими за себе, маруся виявляла себе зверхньо і неприховано зневажливо.  «маруся кайдашиха замолоду довго служила у дворі, у пана, куди її взяли дівкою. вона вміла дуже добре куховарити і ще й тепер її брали до панів за куховарку на весілля, хрестини та на храми. вона довго терлась коло панів і набралась од них трохи панства.  до природної звичайності української селянки у неї пристало щось дуже солодке, аж нудне. але як тільки вона трохи сердилась, з неї спадала та солодка луска і вона лаялась і кричала на весь рот. маруся була сердита.» 

ответ:так вот

Объяснение:

Суботик — головний герой повісті «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу», а також ще восьми інших казкових творів німецького дитячого письменника Пауля Маара. Це дивовижна маленька істота у водолазному костюмі, яка нагадує хлопчика з цупкою яскраво-рудою чуприною. Замість носа у нього поросячий хоботець, а обличчя все у синіх цятках. За до цих цяток Суботик має здатність здійснювати мрії. Він любить ласувати деревиною, гумою чи папером. Вміє складати вірші про події, що відбуваються у його житті.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS