Ответы на вопрос:
у природі :
• впливають на продуктивність і самоочищення водойм (планктонними бактеріями живляться багато представників зоопланктону – амеби, інфузорії, дафнії, циклопи; сапротрофні мікроорганізми, які поступово окиснюють органічні сполуки, відіграють важливу роль в природному самоочищенні водойм).
• здійснюють процеси ґрунтоутворення (сапротрофні бактерії, бактерії гниття органічні рештки й утворюють сполуки, які є основою гумусу; виділяють фермент целюлазу, що розщеплює клітковину рослинних решток).
• беруть активну участь у колообігу азоту (деяка частина атмосферного азоту зв'язується азотфіксуючими мікроорганізмами, органічні рештки амоніфікуючими мікробами, амонійна форма азоту в ґрунті окислюється і перетворюється на нітрити і нітрати нітрифікуючими бактеріями тощо)
• забезпечують перетворення сполук фосфору, сірки і заліза (актиноміцети, бацили перетворюють фосфор органічних решток на доступні для засвоєння рослинами солі ортофосфорної кислоти, сіркобактерії здійснюють окиснення та відновлення сполук сірки, залізобактерії переводять нерозчинні сполуки заліза у розчинні та і
• спричиняють "цвітіння" води (масове розмноження ціанобактерій та мікроскопічних водоростей призводить до того, що у воді розвиваються процеси гниття і вона набуває болотного затхлого запаху, з'являються отруйні речовини, зменшується кількість кисню, унаслідок чого гине риба та інші водні мешканці).
• руйнують та мінералізують органічні рештки (наприклад, сапротрофні бактерії).
використання:
людина використовує бактерії в харчовій промисловості для отримання продуктів харчування. так, молочнокислі бактерії широко застосовуються для виробництва кефіру, сметани, сиру. за молочнокислих бактерій відбувається заквашування капусти. людина застосовує бактерії у фармацевтичній промисловості для отримання деяких ліків, синтезування біологічно активних речовин — антибіотиків, вітамінів, ферментів, амінокислот. однак серед бактерій багато і паразитичних видів, які, оселяючись в організмах людини, тварин і рослин, викликають різноманітні захворювання. в інші організми бактерії можуть проникати разом з їжею, водою, повітрям, через покриви. один з найбільш поширених шляхів проникнення бактерій в організм людини — повітряно-крапельний. бактерії здатні викликати і різноманітні захворювання рослин, на уражених органах яких можуть виникати плями, пухлини. хворі рослини в кінцевому підсумку загнивають і гинуть.
джерело: довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Биология
-
сказка50026.03.2021 04:38
-
mlyz08.05.2022 13:47
-
innalemesh130.01.2021 11:46
-
ileanka123.04.2023 03:14
-
zhenyakudryash11.03.2020 16:38
-
nastyshanastia108.07.2022 08:20
-
BD2005105.12.2020 17:58
-
bacongurl125.02.2023 06:33
-
КамиLLочка12.04.2020 12:14
-
Nicol0309.05.2023 22:10
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.