Ответы на вопрос:
прислів'ям є назва роману, прислів'ям названо й декілька розділів: "наука не йде до бука", "козак — не без щастя, дівка — не без долі", "старе та поновлене", "лихо не мовчить". рясно їх розсипано й по тексту. ось деякі з них: "життя — що стерняста нива: не пройдеш, ноги не вколовши", "на людях і смерть красна", "біда, кажуть, не сама ходить, а з дітками", "добре, кажуть, дожидати треба, а лихе — само прийде", "яка земля, такі й люди", "дарованому коневі в зуби не дивляться", "що громаді, те й бабі".
прислів'я у романі — це ті центри, на які опирається чи від яких відштовхується авторська розповідь. вони завжди до місця і на місці. щедро насичена ними й мова персонажів, де вони також виступають опорними моментами, незаперечними істинами і часто виразну соціальну характеристику тому, хто говорить: "з хама не буде пана" (генеральша); "покірливе телятко дві матки ссе" (генерал); "мандрівочка — наша тіточка" (кріпаки). за прислів'їв та приказок ("кому воля, а кому неволя", "риба без води, а чоловік без землі гине", "суха ложка рот дере") характеризуються персонажі, передається художній досвід народу.
автори роману не лише використовували народну мудрість, а й за її зразком створювали свої афоризми, як-от: "дожидати страшного, страшніше, ніж його переживати", "селянин без поля — старець без рук і без ніг", "злодійкувате життя не по душі самому запеклому злодієві", "яке життя, таке й товариство", "робиш, щоб було що їсти, іси, щоб здужав робити", "учили, щоб бити, били, щоб учили".
роман п. мирного та і. білика "хіба ревуть воли, як ясла повні? " засвідчив дальший розвиток і збагачення української літературної мови. як і їх попередники на літературній ниві, автори роману орієнтувалися на багату лексично, майстерно оброблену протягом сторіч мову усної народної поезії. та письменники не просто використовують окремі зразки народної мудрості, а її духом проймають весь зміст твору.
Основний принцип "Арабесок" - – протиставлення уявних і реальних епізодів. Новелу можна прочитати як психологічний етюд, як спробу відображення самого творчого процесу, фіксації потоку свідомості митця, напівусвідомлених ідей та образів, "безшумних шумів моїх строкатих аналогій і асоціацій". У його новелах майже завжди два часові плани: непривабливе сьогодення, усі вади якого проступають дуже гостро, і протиставлене йому омріяне майбутнє або манливе минуле. Основним композиційним принципом таких новел, як "Синій листопад", "Арабески", "Сентиментальна історія", "Дорога й ластівка" (частково й "Повісті про санаторійну зону") є бінарне протиставлення сцен реальних і вимріяних, уяви й дійсності, романтичних злетів і прикрих приземлень.
Объяснение:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Pacan4ikForever21.08.2021 04:37
-
glushkovanastya28.01.2022 21:59
-
Nastya0bendy25.01.2021 23:26
-
markvT27.08.2022 17:13
-
Поли32213.02.2021 05:55
-
DV260802.12.2022 02:54
-
guzhowa6620.03.2020 21:30
-
yasenchuk02ozo83d04.06.2020 09:12
-
ViktoriaDog200618.02.2023 13:19
-
Andreiuchenik16.08.2020 00:50
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.