Речення с одноридными членами з типами узагальнено особови, безособовы, назывни, неособови,
297
386
Ответы на вопрос:
Означено-особові речення, в яких головний член вказує на те, що дія виконується або виконуватиметься певним предметом чи особою, і який виражений дієсловом у формі 1-ої або 2-ої особи однини чи множини теперішнього або майбутнього часів дійсного способу (поїдемо поговорити з лісом … — л. костенко; відмикаю світанок скрипічним ключем. — л. костенко) і дієсловом наказового способу (зіграй мені осінній плач калини. — л. костенко). на певну дійову особу (я, ти, ми, ви) в означено-особових реченнях вказують особові закінчення дієслів-присудків (розумію, розумієш, розуміємо, розумієте; зрозумію, зрозумієш, зрозуміємо, зрозумієте; зрозумій, зрозуміймо, зрозумійте).означено-особові речення часто виражають різні спонукання до дії — прохання, накази, побажання, заклики: бережи рідну землю! .любіть травинку і тваринку, і сонце завтрашнього дня … (л. костенко).неозначено-особові — це такі речення, в яких дійова особа мислиться неозначено, більша увага зосереджена на дії, на події. присудок у неозначено-особових реченнях виражається дієсловом у 3-ій особі множини теперішнього чи майбутнього часів або у формі множини минулого часу: у газетах детально описують події тижня.задзвонили у констанці рано в усі дзвони (шевченко).виступ президента покажуть по телебаченню. неозначено-особові речення широко вживаються в науковому стилі: у давнину писали на глиняних табличках, папірусах, пергаменті.узагальнено-особові речення, в яких присудок виражається формою 2-ої особи однини теперішнього чи майбутнього часів (рідше — 3-ої особи множини та наказового способу), але виконувач дії не називається, бо дію може виконувати кожен. узагальнено-особові речення вживаються переважно у приказках та прислів'ях, а також у художньому стилі мовлення: шилом моря не нагрієш.готуй сани влітку.на переправі коней не міняють.безособові речення, в яких дійова особа граматично не виражається. головний член у безособових реченнях буває виражений: безособовим або особовим, що має безособове значення, дієсловом: смеркалося… огнем кругом запалало (шевченко). а на небі зчинилась гуркотнява: кидало колоддям, ламало, трощило (васильченко). дієслівними формами на -но, -то: ранено в груди тяжко, а волосся тільки обсмалено порохом (головко).неозначеною формою дієслова або неозначеною формою дієслова у поєднанні з прислівником чи присудковими словами треба, можна, жаль, шкода, слід: ніколи не забути шкільних років.вибрати не можна тільки батьківщину (симоненко).прислівником (зі зв'язкою або без неї): у коморі було тихенько, як у вусі (марко вовчок).так тихо, тихо скрізь (тичина).словами нема, немає, не було, не буде, при яких є додаток у родовому відмінку: ніде немає літа (л. костенко). безособові речення часто трапляються в художньому стилі мовлення.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
dakar364204.12.2021 04:43
-
haydarakyol198620.04.2020 06:02
-
ma4newarita19.12.2020 03:03
-
Orlanboool07.08.2022 12:27
-
annavatolina2022.08.2021 01:52
-
daniiltarasenko926.03.2023 12:04
-
Небатан154204.03.2020 05:09
-
JOKER750026.03.2020 22:39
-
эмили4023.07.2022 22:43
-
Кимчи1203.06.2021 19:11
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.