Есть ответ 👍

Какие политические кризисы оказали наибольшее влияние на международные отношения во второй половине xx в?

227
411
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

didisa0282
4,4(29 оценок)

Міжнародні відносини в другій половині хх сторіччя міжнародні відносини в 40-х – поч. 80-х рр. поділ світу на два ворожих блоки 1945 р. відкрив нову сторінку в історії xx століття. геополітична структура сві­ту в результаті поразки німеччини та її союзників дістала нові центри впливу. світ усе більше ставав біполярним. у розміщенні сил захід — схід провідна роль належала тепер сполученим штатам аме­рики й радянському союзу. срср не тільки вийшов з міжнародної ізоляції, але й став визнаною всіма великою державою, що відігравала одну з ключових ролей у міжнародних справах. офіційним закріпленням цього статусу була участь срср у створенні оон (1945  у раді безпеки оон радянський союз став одним з п’яти постійних членів, поряд зі сша, ією, францією й китаєм. здавалося, що ті, від кого залежали долі людей післявоєнного покоління, засвоять уроки війни й усе буде зроблено для забезпечення міцного миру. однак цього не сталося. учорашні союзники по антигітлерівській коаліції боялися посилення впливу срср у європі, установлення в ряді європейських країн слухняних комуністичних режимів. з перших же днів радянське керівництво спробувало ізолювати ці країни від іншого світу. західні країни обвинувачували срср у тому, що він відгородив країни центральної й південно-східної європи від усього світу залізною завісою. уперше про це відкрито сказав колишній прем’єр великобританії уїнстон черчілль у промові, яку він виголосив у 1946  р. у фултоні (сша) в присутності президента гаррі трумена. ця промова містила заклик до посилення тиску на радянський союз для того, щоб домогтися від нього як зовнішньополітичних поступок, так і внутрішніх змін. через рік президент сша г.  трумен сформулював зобов’язання сша в європі. початок холодної війни відносини між радянським сою­зом і заходом почали набувати характеру гострого політичного й військового протистояння, що одержало назву «холодна війна». період холодної війни поділяють на шість етапів. етап i (1945–­1949)  —  відхід від принципу співробітництва; ii (1949–­1962)  —  апогей холодної війни; iii (1962–­1969) — закладання підвалин нового рівня відносин між сходом і заходом; iv (1969–­1979) — розрядження міжнародної напруженості; v (1979–­1985) — новий виток загострення відносин між сходом і заходом; vi (1985–­1991) — деідеологізація міжнародних відносин, ліквідація біполярної структури світу, загасання холодної війни. з початком холодної війни значення понять захід і схід змінилося. до заходу відносили союзників сша, до сходу  —  срср і країни центральної й східної європи, де перебували радянські війська, і які контролювалися радянським урядом. холодна війна вийшла за рамки однієї лише міжнародної політики. вона позначилася на економічному розвиткові конфронтуючих держав, вплинула на внутрішньополітичні процеси, що відбувалися в них, сприяла змінам у суспільній свідомості. - see more at:
Hollaholla322
4,4(60 оценок)

Первым результатом битвы стало то, что ливонский и тевтонский ордена подписали с александром перемирие и отказывали от своих претензий на русь. сам же александр стал фактическим правителем северной руси. уже после его смерти, в 1268 году, ливонский орден нарушил перемирие: состоялась раковская битва. но и в этот раз победу добыли войска руси. после победы в «ледовом побоище» новгородская республика во главе с невским смогла перейти от оборонительных к завоеванию новых территорий. александр предпринял несколько удачных походов против литовцев. что касается значения битвы на чудском озере, то главная роль александра в том, что он сумел остановить наступление мощной армии крестоносцев на земли. известный л.гумелев утверждает, что факт завоевания крестоносцами означал бы конец для самого существования руси, а значит и конец будущей россии. некоторые критикуют невского за его перемирие с монголами, что он не защищать русь от них. в этой дискуссии большинство стоят все же на стороне невского, ведь в той ситуации, в которой он оказался, нужно было либо договариваться с ханом, либо воевать сразу с двумя мощными врагами. и как грамотный политик и полководец невский принял мудрое решение.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS