Есть ответ 👍

Творча робота на тему "секрети світової слави української писемної лірики"

183
488
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


"народна пісня є вірне, самобутнє і невимушене вираження народної душі, її супутниця в радості і горі, енциклопедія її знань, її релігії, філософії, скарбниця, якій він довіряє свою віру, свої сумніви і національну історію". це сказав француз поль лафарг, але цей вираз є дуже сприйнятним для розуміння всієї глибини, розмаїття та винятковості саме української пісенної лірики.

пісенною лірикою ми називаємо пісні – народні або   авторські, що у ліричному, особистісному дусі розкривають почуття, переживання, відчуття людини, взаємовідносини з іншими людьми… для найкращих зразків цього жанру характерно, що ці почуття так, що неодмінно викликають відгук у душі кожного з слухачів такої пісні. центральними у пісенній ліриці є індивідуальні переживання людей, тому вона просто приречена на успіх, бо здатна розбудити відповідні почуття як у того, хто співає, так і у того, хто слухає пісню. отже, ліричні пісні, як ніякі інші, відбивають почуття та переживання людини.   довге життя пісні, власне,   і залежить від міри глибини і правдивості вираження в ній того, що думає і відчуває народ. хороша лірична пісня кожному новому поколінню в тій чи іншій мірі говорить саме про його почуття, його переживання.

український народ справедливо вважається народом дуже музичним. українська пісня має   визнання в цілому світі. наші ансамблі та хори отримували неодноразово найвищі місця на світових конкурсах та змаганнях. наприклад, подорож української капели з хоровим співом у 1919 та наступних роках по європі та америці стала справжнім тріумфом.

а ви, звичайно, чули, як співають українські селяни? прості люди, що не мають музичної освіти? керуючись вродженою музичністю, вони ніколи не співають в унісон, а зразу розбиваються на голоси,   і кожен упевнено веде свою партію. а   український церковний спів ви чули? тоді ви погодитесь, що він дивує й заворожує своїми стародавніми розспівами; недарма колись у давнину кожна дитина навіть у найглухішому українському селі ходила вчитися співати у церковному хорі – ось звідки у нас такі таланти.

ліричні пісні, як мені видається, можна розділити на:

- родинно-побутові пісні  , які включають пісні любовної і сімейної тематики («в саду ходила, квіти збирала», «дозволь, мати, вдову взяти», «ой три шляхи широкії докупи зійшлися», «ой у полі три криниченьки» та багато інших).

-  соціально-побутові пісні  : трудові пісні, бурлацькі, чумацькі, солдатські, молодецькі пісні, розбійницькі, каторжницькі, тюремні («ой зацвіла рожа край вікна», «та немає гірш нікому», «посадила огірочки», «ой матінко-зірко», «ой піду я лугом», «а в неділю пораненько» та інші).

-   жартівливі та сатиричні пісні  , хороводи (««а в нашого омелечка», ««продай, милий, сірі бички», «ой під вишнею», «ти сказала в понеділок», «грицю, грицю, до роботи», «чи не той то омелько» і багато сотень інших).

-   пісні літературного походження («боже великий, єдиний», «садок вишневий коло хати»,   «стоїть гора високая» , «пісня про рушник», «чорнобривців насіяла мати», «там, де ятрань круто в’ється»).

українські пісні  набули світової слави, дякуючи видатним українським співакам, серед яких (нехай мені вибачать ті, кого не зміг назвати, бо це просто фізично неможливо) анатолій солов»яненко, борис гмиря, дмитро гнатюк, квітка цісик, євгенія мірошниченко, бела руденко, ніна матвієнко, юрій богатиков, михайло гришко, лідія забіляста…

творчість українських композиторів м. лисенка, в. леонтовича, к. стеценка,   бориса лятошинського,   валентина сильвестова, мирослава скорика,володимира івасюка та інших музичні фахівці європи давно вже назвали «новим словом у музиці».

отже, з усього вищевикладеного можна зробити один правильний висновок: секрет світової слави української пісенної лірики, якою ми маємо право пишатися,   лежить в глибинах   талановитості, співучості, музичної природної обдарованості українського народу. 


на мій погляд, серед найкращих винаходів людства почесне місце займає поезія. вже багато століть люди намагаються прояснити та розкрити феномен поетичного слова. чому вірші здатні надихати людей на боротьбу, підбадьорювати і чарувати? чому поезії можуть зцілювати душу і заспокоювати? як, взагалі, поетам вдається так глибоко проникати у людські душі і так чутливо розуміти людські почуття? як їм вдається так гостро розповідати про ревнощі і ненависть, і так ніжно – про кохання?

й донині немає відповіді на ці питання, донині невідомо, у чому секрет поетичних творів. поезія у всі часи залишалася загадкою і, мабуть тому вона у всі часи так вабила людей. навіть ті, хто категорично заявляють, що не люблять поезію, частіше усього просто не читали поетичних творів талановитих поетів, не важливо – вітчизняних чи зарубіжних. інакше вони б обов’язково знайшли собі авторів по душі.

я вважаю, що мені поталанило, як поталанило і багатьом іншим, адже я добре розумію і люблю поезію. звичайно, не всю, бо бувають і погані вірші, особливо у сучасних поетів. та смаки людей різноманітні і я не беруся стверджувати, що ті вірші, які подобаються мені – це найкраще надбання світової поетичної творчості.

особисто мені ближче чомусь сучасні поети, а не класики. тим більше, що нові поетичні твори завдяки інтернету сьогодні розповсюджуються зі швидкістю блискавки. я досить часто запам’ятовую рядки віршів, які мені подобаються. а ось імена авторів у моїй пам’яті майже не залишаються. як то кажуть, я розумію «поезію серцем», або подобаються мені саме ті вірші, які називаються «поезією серця».

як і будь-який справжній українець, я люблю українську поезію. без сумніву, справжнім генієм української поетичної літератури є великий кобзар тарас григорович шевченко. рівних йому не було, не має, і,мабуть, ніколи не буде. не менш цікава сильна, бунтівна і в той же час ніжна творчість лесі українки. а ось такі красиві рядки: «ще не було епохи для поета, але були поети для епох» написала поетеса ліна костенко.

прекрасною я вважаю і лірику володимира сосюри і максима рильського. а які чудові вірші про кохання можна знайти у павла тичини! читаєш такі твори і відчуваєш, як вони торкають найтонші струни душі. мабуть це і є «поезія серця». адже «поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». це теж слова ліни костенко, і вони повністю спі з моїм сприйманням поезій наших предків і наших сучасників.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS