2003lyuba
27.04.2020 22:07
История
Есть ответ 👍

Яку роль у розвитку тогочасного європейського суспільства відігравала мода?

142
251
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

mihailova1999
4,7(32 оценок)

зміни, що розпочалися в усіх сферах життя європейців, охопили і світ одягу. поширилося правило не просто одягатися, а слідувати моді, змінюючи щорічно фасони суконь і камзолів. а втім, вир моди захопив не всіх. одяг бідняків і селян залишався незмінним. ігнорування моди — сумна традиція бідноти, хоч би де і коли вона жила. селяни мали один незмінний робочий одяг і святкове вбрання, що переходило від батьків до дітей.

заможні європейці стали тими суспільними верствами, завдяки яким у xvi — першій половині xvii ст. запанувало царство моди. з кожним роком шаленство моди дедалі більше охоплювало життя знаті. венеціанський посол при дворі французького короля генріха iv повідомляв, що “ не вважають заможною, якщо у неї немає 25—30 туалетів різного фасону і якщо вона не переміняє їх щоденно”. так у європі встановлювалося царство моди, основним правилом якого було мати можливість змінювати гардероб відповідно до конкретних обставин. остаточно це правило встановилось у європі наприкінці xvii ст. відтоді мода поширювалась у світі у своєму новому значенні: не відставати від сучасності. сприйняття суспільством моди стало свідченням його готовності до змін і перетворень. сучасний дослідник цієї епохи фернан бродель визначив цю особливість так: “майбутнє суспільствам, які навчилися відкидати давні традиції”.

у європі щороку мінялися фасони одягу; штани і плащі ставали то довгими, то короткими; рукава вузькими або широкими; коміри то нагадували жорна млинів, то перетворювалися на ледь помітну смужку. зміни в моді були свідченням того, хто на той момент був популярним у європі. законодавцем моди ставав той, ким найбільше захоплювалися європейці.

наприкінці xv — на початку xvi ст. законодавцями мод у європі були італійці. пишний костюм доби італійського відродження з широкими рукавами, золотим і срібним шиттям, парчею, єдвабом та оксамитом був прикладом для значної частини європейських країн. у xvi ст. у вищих верствах суспільства набув популярності суворий, застебнутий аж до верху чорний костюм, запроваджений іспанцями. він неначе символізував переваги “всесвітньої” імперії католицького короля. на початку xvii ст. поширився голландський стиль — комір із мережива та обов'язковий капелюх із високою тулією. він уособлював економічне зростання нової європейської держави — голландії. проте і цей стиль не утримався довго. його заступив французький костюм із яскравим шовком і вільним кроєм.

наслідування моди поступово перетворилося з примхи на стимул, поступування суспільства. завдяки їй розвивалися виробництво, торгівля, виникали нові підприємства і галузі виробництва.

kotovaann2016
4,4(48 оценок)

состоящее в основном из испаноязычных метисов, латиноамериканское общество уже в конце 18 века стояло на твёрдом пути к построению революционного социализма, что не могло не встревожить европейцев, которые отставали от латиноамериканцев в этом инновационном вопросе.

 

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS