3-4 речення. які випадки могли б ще трапитися в житті собаки і кота? в данному оповіданні.у бабусі насті живуть пес вовчун і кіт мурлинський. вовчун – сірий, клаповухий. а мурлинський – чорний, із зеленими очима. тількино хтось чужий наближається до подвір ‘ я, пес тут – таки подає свій голос. а кіт ловить мишей. мабуть, саме за це бабуся і любить їх обох. живуть пес і кіт мирно. у вовчуна своя мисочка, у мурлинського своя. дасть їм бабуся поїсти, то вони їдять окремо і не сваряться. та от якось бабусина родичка аж із третього села впросила позичити їй кота. бабуся позичила. не стало мурлинського – і вовчуна ніби хто підмінив. він перестав гавкати і їсти. бабуся налила йому повну мисочку молока, а він і не доторкнеться. чи не захворів! ) – забіткалась бабуся. стоїть молоко поруч, а вовчун лежить, поклавши голову на лапи, й сумує. так було день, другий. третього дня подалась бабуся до родички й забрала кота. як угледів вовчун мурлинського, то аж пітстрибнув. облизав його від вух до хвоста, підпустив до своєї мисочки з молоком. мурлинський теж зрадів зустрічі. він напився молока й собі лизнув вовчунав писок, мовби приказуючи. я раніше б прибіг додому, але бабусина родичка зачинила мене в коморі. і стали вони жити, як і жили. пес подає голос, як зачує чужих; а кіт на мишей полює.
Ответы на вопрос:
Алегорія – вираження понять абстрактного характеру в конкретному образі. Алегорія застосовується не тільки в літературі, а й в інших напрямках мистецтва, наприклад в скульптурі і живопису.
Метафора – це фігура мови, що має переносне значення. Метафора виникає на основі подібності предметів.
Різниця між алегорією і метафорою
Те й інше виразний засіб пов’язано з появою у свідомості людини асоціації, тобто деякої паралелі сказаного. Однак відмінність алегорії від метафори полягає в самій їх складності. Алегорія набагато багатше і повніше. Вона являє собою розгорнутий закінчений образ.
Сам розмір алегорії може бути невеликим. Так, фраза «прийшла осінь» нерідко тлумачиться як «наступила старість», а вираз «заросла доріжка» в деяких розмовних ситуаціях позначає «до колишнього немає повернення». Наочним прикладом алегоричного підходу є зображення правосуддя (абстрактного поняття) в конкретному образі жінки з вагами.
Алегорія також може бути дуже об’ємною і приймати вид цілого твору. Типовий приклад – байки. У них різні пороки втілюються в образах тварин: осел асоціюється з дурістю і впертістю, бабка – з неприпустимою безпечністю, заєць – з хвастощами і боягузтвом. Критиковані явища розкриваються у вчинках цих персонажів.
Алегорія зустрічається і в інших жанрах. Вона може бути застосована скрізь, де через образ, доступний розумінню, автор прагне найбільш повно зобразити будь-яке явище життя і висловити своє ставлення до нього.
Розглядаючи, в чому різниця між алегорією і метафорою, зауважимо, що остання за своєю суттю є лише порівняння. Але це порівняння є дуже чітким і ефектним, який змушує працювати уяву читача або слухача. Метафори будуються на схожості ознак і властивостей предметів – допитливий очей художника всюди зауважує загальні риси. Несподіванка і влучність таких зіставлень робить мову цікавою і особливо виразною.
Наприклад, під словами «залізний характер» мається на увазі велика сила волі, стійкість. Слово «залізний» тут виступає як метафора, заснована на схожості сильних рис характеру і міцності заліза. Ще один приклад: вираз «ліс задумався». У цьому випадку на неживий предмет переносяться здатності людини. Ліс в таких словах зображується принишклим, нерухомим, подібно комусь, зануреному в свої думки.
Метафора іноді уміщається в одному слові. Буває також, що автор, знаходячи цілий ряд споріднених явищ, висуває метафору у вигляді розгорнутої словесної конструкції. Тод стилістичний прийом, який грає в тексті роль окремого елемента мови, перетворюється на потужне композиційний засіб. Часто така поширена метафора або кілька взаємопов’язаних метафоричних образів розглядаються як алегорія.
Объяснение:
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
Михаил194616.06.2020 02:28
-
zzzzmi21.04.2020 20:46
-
Kannb21.03.2021 21:16
-
gasymov197420.10.2022 08:31
-
SANDCHESS21.04.2021 09:04
-
Vlad269115.05.2020 03:29
-
Niki15230.07.2022 17:51
-
Маракуйя200203.02.2021 09:28
-
ДмитрийРазумный06.12.2020 22:02
-
irinkaff121.10.2020 17:34
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.