Есть ответ 👍

Повчальна спямованість байок л. глібова

292
499
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


відомий український байкар леонід глібов створив багато повчальних творів, у яких гостро засуджує некомпетентність суду, жорстоке ставлення панів до простого люду, неробство, висміює хвальків та брехунів,  викриває підлабузництво.

алегоричність завжди лежить в основі будь-якої байки: нам розкриваються людські і суспільні вади через образи рослин і тварин. а ще такий  твір  складається з оповідної та повчальної частин. в оповіді ми зустрічаємо розповідь про якусь подію, мораль якої міститься у другій частині.майстерним пером байкаря змальовано  лицемірну лисицю, яка вдається до жахливого вчинку, тому що  пташенят «прехорошенько всіх поїла», хоча так гарно відгукувалась про них. мораль байки «лисиця-жалібниця» зрозуміла: бувають лукавими і люди, які часто голублять словами, але здійснюють погані вчинки. лицемір – ось хто є хитрим і підступним, подібно до лисиці.

глібов бачив, яким важким було становище кріпаків, яких гнобили поміщики. а як грабували людей   чиновники, що служили в царських установах, коли сприяли інтересам панської верхівки, покриваючи їх злочини. всю ганебність несправедливого суду і показав автор у байці «щука». головна «героїня» живе у ставку і декого вже «заїла в смерть», а інших «обідрала». ніхто не має від неї життя, але щука не має страху перед відповідальністю, тому що водить дружбу із лисицею, якій часто посилає свіженьку рибку. тож коли її все-таки притягають до суду, хижачка повністю   покладається   на лисицю.   лисиця придумує покарання для щуки: судові засідателі, за її порадою, вирішують кинути звинувачувану у річку. виходить, чиновники стоять на сторожі інтересів того, хто дасть більшого хабаря. глібов противник таких судів, він прагне викрити хабарництво.ще одна не менш насичена емоційністю байка —   «вовк та ягня». леонід іванович   спрямовує силу алегоричного слова проти кріпосників і їхнього свавілля. вовк —   нещадний панський самодур, а ягня   — звичайний селянин, який, перебуваючи у кріпацтві,   кориться волі свого пана. таким знедоленим співчуває автор. він розуміє, що кріпак   і кріпосник   — це вороги, які ніколи не примиряться.

велике і мужності байкаря, що він своїми влучними творами викриває вади характеру людей та пороки суспільства.

tanea201111
4,6(51 оценок)

Ее спрятали и не выпускали наружу а также она была в горячке

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS