Есть ответ 👍

Текст на тему "омоніми та багатозначні слова в мові"

138
497
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


омоніми  – це слова, різні за значенням, але однакові за звучанням або написанням. використання омонімів становить неабияку трудність у практиці слововживання, оскільки точність їх застосування залежить від знання мовцем лексичного складу мови і від того, наскільки цим знанням відпові знання особи, яка користується документом.

щоб уникнути неточності (а часом і ляпсусу), необхідно підготувати слухача до сприйняття цього слова, або сформулювати речення так, щоб було зрозуміло, що саме значить це слово. наприклад:   лава – «вид меблів», лава – «ряд, шеренга людей», лава – «великий забій у шахті», лава  (італ.) –  «природний силікатний розплав глибинних мас, що виливається на поверхню з тріщини у земній корі або з кратерів вулканів»; мул – «відкладення на дні водоймища», мул  (лат.) –  « тварина»; клуб – «летюча маса диму, пари», клуб – «частина тіла людини або тварини»,  клуб  –  «культурно-освітня організація»; бар  (грец.)  –  «одиниця тиску», бар  (фр.) –  «берегова, вузька витягнута вздовж берега наносна смуга суходолу, здебільшого піщана», бар    – «невеликий ресторан, закусочна»; метр  (грец.) –  «одиниця довжини, віршовий розмір», метр  (фр.) –  «вчитель, вихователь, шаноблива назва людини».

використовуючи в документах таку групу омонімів як омографи (слова різні за значенням, однакові за написанням, але відмінні за вимовою), варто проставляти над ними знак наголосу, для розрізнення значення цих слів, наприклад:   колос (рослини) – колос (мідна статуя давньогрецького бога сонця геліоса, або переносно  – предмет, створіння надзвичайно великого розміру);   атлас  (гр. –  систематизований збірник ічних чи історичних карт, зображень рослин, тварин, малюнків, таблиць  тощо),  атлас  (араб.  – шовкова або напівшовкова тканина з блискучою лицьовою поверхнею).

важно заметить, что для слов’янських мов характерне явище міжмовної омонімії. так, в українській і російській мовах є чимало слів, близьких або тотожних за звуковим складом, але нічого спільного за значенням вони не мають. такі слова, як рос.  пыльный  (у значенні пил, покритий пилом) і укр.  пильний  (у значенні уважний); рос.  пытать  (у значенні катувати, мучити) і укр. питати  (у значенні запитувати); рос.  кроватка  (у значенні ліжко) і укр.  краватка  (у значенні галстук). такі слова створюють певні труднощі при перекладі з іншої мови.


роман "чорна рада" п. куліша багатопроблемний. найважливіші з порушених проблем такі:

1. батьки і діти (образ шрама і шраменка, кирила тура та його рідних).

2. кохання і подружнє щастя (образи лесі, петра, кирила, сомка).

3. роль державного діяча (образи сомка і брюховецького).

4. патріотизм і незалежність держави (образ старого шрама).

5. ставлення влади до народу (образи кобзаря, шрама, сомка, пугача).

6. боротьба добра і зла (образи сомка і брюховецького, шрама, череваня і гвинтовки).

7. значення народної моралі.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS