Есть ответ 👍

Порівняльна характеристика пана журдена і пані журден

110
157
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Mamaluska
4,4(84 оценок)

у першу чергу потрібно проаналізувати стосунки пана журдена та його дружини. пані журден — дуже поміркована, дуже практична жінка, тому вона добре розуміє, що головним у цьому житті є гроші. дивне і навіть образливе для неї «перетворення» чоловіка вона пов’язує з тим, що він відійшов від свого звичного життя, намагаючись стати шляхтичем. саме ж бажання, з погляду пані журден, і стало для її чоловіка причиною життєвого краху: «та ти зовсім з глузду з’їхав, чоловіче! і всі вигадки почалися в тебе відтоді, як ти з цими аристократами злигався». звичайно, пані журден має рацію, вона цілком права у тому, що поведінка її чоловіка принижує поважну людину, робить пана журдена не лише посміховиськом, а, найголовніше, майже повністю позбавляє його притаманного цій людині здорового глузду.

чоловік, у свою чергу, намагається переконливо довести «дурній» пані журден, що його стосунки з аристократами, а саме з графом дорантом, наближають звичайного міщанина до світу аристократів. скоріше за все, пан журден каже про це щиро, оскільки він вірить у те, що дорант дійсно є йому досягти бажаного. розумна людина, він перетворюється на дитину, у захваті позичає графові великі гроші, які той не збирається ніколи йому повертати. справедливі докори дружини, яка каже про графа, що «він робить тобі послуги, він ласкавий до тебе, але за те ж він і грошенята в тебе позичає», незвичайно дратують пана журдена. він на свою користь тлумачить поведінку графа, бачить лише те, що хоче бачити.

тверезий погляд пані журден на речі, її відвертість певною мірою контрастують із поведінкою чоловіка, який іноді повністю відривається від реальності. ми можемо припустити, що саме така дружина завжди була потрібна панові журденові: їхній здоровий глузд допоміг подружжю нажити багатства, вони чудово доповнюють одне одного. пані журден постійно знущається з чоловіка, вона не приховує свого негативного ставлення до його «витівок». гострий язик дружини, її вміння помітити правду, назвати цю правду правдою сприймаються паном журденом як суцільна неповага до нього та його шляхетних знайомих, і така поведінка дружини також дратує її свавільного чоловіка. але не можна не визнати, що саме дружина не дає чоловікові остаточно з’їхати з глузду, саме вона оберігає його від остаточного «божевілля» через бажання стати «справжнім» аристократом!

взагалі ж образ пані журден приваблює тим, що ця жінка постає в комедії своєрідним уособленням здорового глузду, народної мудрості, навіть, можна сказати, демократизму — тут треба згадати її стосунки з ніколь, коли господарка й прислужниця об’єднуються проти безглуздої поведінки пана журдена. можна припустити також, що у стосунках з дружиною, у чварах з нею ми бачимо справжнього пана журдена, і саме такий пан журден викликає до себе симпатію, тому що це — хоча і дещо брутальна, але водночас розумна, жива людина, тому що її поведінка, її вчинки є природними для неї. поведінка пана журдена під час його сварок з дружиною засвідчує близькість його до народу, демонструє природний гумор і кмітливість героя, тверезість поглядів на життя. саме ці якості він втрачає, коли — як йому здається — потрапляє до світу аристократів.з образу пані журден драматург дає нам можливість побачити справжнього пана журдена, дружину якого можна — умовно — вважати віддзеркаленням свого чоловіка

дочка пана журдена — образ, можна так сказати, епізодичний, її стосунки з батьком не «промальовані» належним чином. втім, не викликає сумніву, що люсіль дотримується (не завжди послідовно) лише зовнішньої поваги до батька, тоді як її поведінка визначається матір’ю та ніколь. «нещасна закохана», яку батькотиран змушує взяти шлюб із «турецьким вельможею», в комедії постає дотепною дівчиною, вихованою відповідно до можливостей свого кола, яка не поважає батька і не дослухається його волі.таким чином, сюжетна лінія, яку ми розглядали, забезпечує можливість побачити пана журдена як «господаря будинку», від якого в цьому будинку майже нічого не залежить, тому що його досить легко обдурюють кмітливі жінки. крім того, ми маємо можливість переконатися, що пан журден здатний на «вибухові» вчинки, тому що він вважає себе найрозумнішою людиною в родині; що його ставлення до жінок підкреслює його невихованість, яка межує з брутальністю, але саме такий пан журден є, так би мовити, «справжнім». разом з тим не можна сказати, що ця людина викликає відразу, драматург зображає стосунки пана журдена з жінками скоріше гумористично, аніж сатирично. головний герой у цих стосунках є «постраждалим», тому він викликає певне співчуття, хоча добре розумієш: пан журден сам винний у тому, що з нього майже знущаються, оскільки його «витівки», дійсно, наводять на думку, що він збожеволів.

polinka3089
4,4(27 оценок)

Козьма́ ми́нин родился около 1570 года - умер 21 мая 1616.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS