asd149
26.04.2021 23:15
Биология
Есть ответ 👍

Генеративні органи слугують для статевого розмноження.

138
143
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

yoanna0900
4,7(1 оценок)

Генеративні органи

генеративні органи  – органи, які виконують функцію статевого розмноження, формування зачатків нового покоління, їх захисту та розселення.  у рослин вони разом з органами нестатевого (спорангії), статевого (гаметангії) і вегетативного (видозміни вегетативних органів – цибулина, кореневище, бульба) розмноження належать до  репродуктивних органів,  тобто органів, які виконують функцію розмноження. генеративні органи забезпечують існування виду, його розмноження, продовження у нащадках. їхнє значення полягає у тому, щоб сформувати зачатки нового покоління, захистити їх до настання готовності розвиватися і забезпечити їх розселення. органи, які забезпечують таке розмноження, у різних рослин мають різну будову. у водоростей генеративними органами є одноклітинні гаметангії та спорангії, у вищих спорових рослин – багатоклітинні гаметангії та спорангії, у голонасінних органами статевого розмноження є чоловічі та жіночі шишки, у покритонасінних – квітка, насіння та плід.  квітка –  це генеративний орган, пристосований до статевого розмноження з подальшим утворенням насіння і плодів.  насінина  є генеративним органом, який містить усередині зародок майбутньої рослини і запас поживних речовин для його розвитку. зверху вона захищенна насінною шкіркою, яка дозволяє їй переносити несприятливі умови середовища.  плід  – це генеративний орган з насіниною, яка вкрита сухим чи соковитим оплоднем. призначення плоду полягає у захисті насіння та його поширенні у середовищі.  отже, вегетативні органи забезпечують потреби та існування окремої особини, а генеративні – існування виду в цілому.

квітка, її функції, будова та різноманітність

квітка  – це видозмінений нерозгалужений і обмежений у рості пагін, що служить для статевого розмноження покритонасінних рослин.  розвиваються квітки як на верхівці стебла, так і в пазухах листків, але з генеративних бруньок. одні частини квітки здійснюють захист утворів статевого розмноження, інші – формують гамети, треті – забезпечують запилення та запліднення. після запліднення із насінного зачатка, який міститься в маточці, формується насінина. у насінині знаходяться зародок, захищений насінною шкіркою, та запас поживних речовин. за настання сприятливих умов насінина проростає і дає початок новій рослині. отже, основними функціями квітки є:   1)  утворення чоловічого  (пилкове зерно)  і жіночого  (зародковий мішок)  гаметофітів; 2)  утворення гамет  (сперміїв і яйцеклітин); 3)  запилення; 4)  запліднення; 5)  формування насіння і плодів.

AnnaIzotova53
4,5(78 оценок)

Одноклеточные организмы состоят из одной-единственной клетки, выполняющей функции целостного организма. многие из этих клеток устроены гораздо сложнее, чем клетки многоклеточного организма. одноклеточными являются все прокариоты, а также простейшие, некоторые зеленые водоросли и грибы.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS