Іть будь-ласка ! потрібно написати переказ твору ! вибір шляху його зненацька охопив сумнів: «чи те я роблю, що слід? чи здатний на це? чому так тягне туди, у невідоме? » і він зупинився серед шляху. замислився. огледівся. хоча дорога стелилася попереду рівна й широка, проте він не міг іти далі: і неспокій, і невдоволення собою, і жадання чогось вищого переповнили його. а обіч уторованої дороги громадилися вершини, які здавалися такими стрімкими й неприступними, що на них ніхто не наважувався зійти. до того ж їх оточували непрохідні хащі, глибокі яруги, гострі стрімчаки й бескиди… і все ж він рішуче зійшов з гладенької дороги й крізь нетрі та чагарі заторував власну стежину до вершини. і вже ніщо не могло зупинити сміливця: ні колюче терня, ні скелясті крутосхили, ні глибокі урвища. він здіймався все вгору і вгору. «божевільний! » — жахалися одні, що спокійно ів гостинцем. «відчайдушний! » — захоплено вигукували інші, які вже готувалися рушити й собі вслід за сміливцем. «щасливий! » — зітхали ті, які через свою кволість, несміливість чи полохливу вдачу не могли піти за першопрохідцем. а були й такі, що мовчки заздрили й потайки зневажали сміливця. що йому до того! він уперто здіймався на вершину, де не ступала ще нога людська. і то було його покликання, його щастя, його слава й безсмертя. як важливо в житті знайти себе, доки не пізно, доки ще молодий! а йому тоді йшов уже тридцять другий. за спиною в нього і вчителювання, і участь у боях, і робота в провідній республіканській газеті художником ілюстратором, карикатуристом. читачі в кожному номері шукали гострі, дотепні малюнки, під якими стояв підпис «сашко». друзі щодня приходили до нього в майстерню, щоб подивитися, як під пензлем народжується пейзаж чи людський тип. і називали його талановитим, і пророкували йому творче майбуття. а його не задовольняли ні карикатури, ні акварелі, ні олійні праці. усе дужче й дужче почувався невдоволеним, бо відчував у собі силу творця нового мистецтва, що тільки-но утверджувалося. і однієї ночі після роздумів він рішуче виходить зі своєї майстерні, щоб ніколи до неї не повернутися. залишає мольберт, фарби, закінчені й незакінчені полотна — залишає назавжди. із плащем через плече й дорожнім портфелем у руці поспішає на вокзал, сідає в поїзд, що везе його на берег чорного моря, у красуню одесу. а вранці він уже стоїть перед директором кінофабрики й промовляє три заповітних слова: — хочу стати режисером! це був довженко (с. плачинда; 371 слово).
191
449
Ответы на вопрос:
Вибір шляхуйого охопив сумнів: «чи те я роблю, що слід? чи здатний на це? чому так тягне у невідоме? » і він зупинився серед шляху, подивився навкруги. хоча дорога стелилася рівна й широка, він не міг іти далі: неспокій і невдоволення собою переповнили його. а обіч дороги громадилися вершини, які здавалися стрімкими й неприступними.їх оточували непрохідні хащі, яруги, стрімчаки й бескиди…і все ж він зійшов з дороги й крізь нетрі та чагарі заторував власну стежину до вершини. і вже ніщо не могло зупинити сміливця. він здіймався все вгору і вгору. «божевільний! » — жахалися одні. «відчайдушний! » — захоплено вигукували інші. «щасливий! » — зітхали ті, які через свою кволість, не могли піти за першопрохідцем.а були й такі, що заздрили й зневажали сміливця.але він здіймався на вершину, де не ступала ще нога людська. і то було його покликання й безсмертя. як важливо в житті знайти себе, доки не пізно, доки ще молодий! а йому йшов тридцять другий. за спиною в ньогоі вчителювання, участь у боях, робота в газеті художником, карикатуристом. читачі в кожному номері шукали дотепні малюнки, під якими стояв підпис «сашко». друзі приходили до нього в майстерню, щоб подивитися, як під пензлем народжується пейзаж чи людський тип. і називали його талановитим.а його не задовольняли ні карикатури, ні акварелі, ні олійні праці. він почувався невдоволеним, бо відчував у собі силу творця нового мистецтва, що тільки-но утверджувалося. і однієї ночі він рішуче виходить зі своєї майстерні, щоб ніколи до неї не повернутися. залишає назавжди мольберт, фарби, картини, поспішає на вокзал, сідає в поїзд, що везе його в одесу. а вранці він уже стоїть перед директором кінофабрики й промовляє три слова: — хочу стати режисером!
Объяснение:
трудиться; труд- корінь; ть-суфікс ;с-суфікс; я - закінчення Слово:
трудиться
Букви:
т, р, у, д, и, т, ь, с, я
Кількість букв:
9
Звуки:
[т р у д и т' с' а]
Кількість звуків:
8
Звукова модель:
[– – ○ – ○ ᐀ ᐀ ○]
Кількість складів:
3
напитися; на-префікс; пити- корінь4с- суфікс; я -закінчення Слово:
напитися
надивитися; на- префікс; диви-корінь; ти- суфікс; с- суфікс ;я- закінчення
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
valerijarukavitsona20.03.2020 02:45
-
Eliseevka1218.08.2020 13:53
-
umnik25027.02.2023 04:55
-
АртемкаЧеловечек14.12.2021 01:49
-
Daniil226331.07.2021 10:50
-
tuysdik28.11.2021 17:29
-
zaijiki19.02.2023 17:40
-
transformer5616.04.2021 04:06
-
MorEnSo05.05.2023 19:53
-
MihailBobr22.02.2020 20:51
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.