Ответы на вопрос:
дитинство і юність вона провела в підмосковних селах преображенському і ізмайловському, завдяки чому москва та її околиці залишилися близькими їй на все життя. освіта її обмежилася навчанням танців, світського поводження і французької мови; вже будучи імператрицею, вона дуже здивувалася, дізнавшись, що «великобританія є острів». оголошена в 1722 р. повнолітньою, єлизавета стала центром різних дипломатичних проектів. петро великий думав видати її за людовика xv; коли цей план не вдався, царівну почали сватати за другорядних німецьких князів, поки не зупинилися на принца голштинском карлі-серпні, який встиг їй дуже сподобатися. смерть нареченого засмутила і цей шлюб, а за послідувала незабаром після того смертю катерини i турботи про заміжжя єлизавети зовсім припинилися. надана в царювання петра ii сама собі, жива, привітна, вміла кожному сказати ласкаве слово, до того ж видна і струнка, з красивим обличчям, царівна цілком віддалася вихору веселощів та захоплень. вона подружилася з юним імператором, способствовав цим падіння меншикова. і одночасно оточила себе «випадковими» людьми, начебто а. б. бутурліна і а. я. шубіна. зі сходженням на престол владної і підозрілої анни іоанівни єлизавета позбулася блискучого положення при дворі і була примушена майже безвиїзно жити у своїй вотчині, олександрівській слободі, замкнувшись у тісному колі відданих їй осіб, серед яких з 1733 р. перше місце займав олексій розумовський. учениця французького гувернера рамбура і слухняна дочка свого духівника отця дубянського. вона проводила час у нескінченних і церковних службах, в турботах про паризьких модах і російської кухні, постійно потребуючи грошей, незважаючи на великі кошти. повна байдужість до політики і нездатність до інтриг, при існуванні до того ж за кордоном онука петра великого, принца голштінського, врятували єлизавету від постригу в монастир і від шлюбу з герцогом саксен-кобург-мейнингенским, але великі невдоволення між нею і анною іоаннівною спалахували неодноразово. не краще стало положення царівни і з переїздом її в петербург при івана vi. хоча бірон. мабуть, благоволив до неї і збільшив видане їй з казни зміст. але тепер за зміну долі єлизавети взялося саме суспільство. 10-літнє панування німців при ганні іоанівні і ганні leopol’dovne викликало загальне невдоволення, активним виразником якого є гвардія, яка була міцною цитаделлю російського дворянства. обурене гнітом иноземщины національне почуття примушувало мріяти про повернення до часів петра великого; заведені перетворювачем суворі порядки зазнали ідеалізації, і царівна єлизавета стала здаватися здатної вивести росію на колишню дорогу.
внутрішня політика
за сходження на престол єлизавета петрівна іменним указом скасувала кабінет міністрів і відновила урядовий сенат, «як було при петре великом». щоб закріпити престол за спадкоємцями свого батька, вона викликала в росії свого племінника, 14-річного сина старшої сестри анни, петра-ульріха, голштинського герцога, і оголосила його своїм спадкоємцем як петра федоровича.
всю виконавчу і законодавчу владу імператриця передала сенату, а сама віддалася святкувань: відправившись в москву близько двох місяців провела в і карнавалах, що завершилися коронацією 25 квітня 1742 р. в успенському соборі кремля.
єлизавета петрівна перетворила своє царювання в суцільне розвага, залишивши після себе 15 тисяч суконь, кілька тисяч пар взуття, сотні нерозрізаних шматків матерії, недобудований зимовий палац, що поглинув з 1755 по 1761 р. 10 млн. рублів. вона побажала переробити під свій смак імператорську резиденцію, довіривши цю архітектора растреллі. навесні 1761 року будівництво було закінчено, почалися внутрішні роботи. однак єлизавета петрівна померла, так і не переїхавши в зимовий палац. будівництво зимового палацу було закінчено вже при катерині ii. це будівля зимового палацу зберігся до наших днів.
у царювання єлизавети петрівни корінні реформи в державі не проводилися, але деякі нововведення були. в 1741 р. уряд пробачило недоїмки селянам за 17 років, у 1744 р. за розпорядженням імператриці в росії була скасована смертна кара. будувалися інвалідні будинки й богадільні. за ініціативою п. і. шувалова була організована комісія з розробки нового законодавства, створені дворянський і купецький банки, знищені внутрішні митниці та збільшено мита на іноземні товари, було полегшено рекрутська повинність.
дворяни знову стали замкнутим привілейованим станом, що здобувається походженням, а не особистими заслугами, як було за петра i.
при імператриці єлизаветі петрівні відзначається зліт розвитку російської науки: м. в. ломоносов публікує свої наукові праці, академія наук видає перший повний ічний атлас росії, з’явилася перша хімічна лабораторія, в москві засновано університет з двома гімназіями при ньому, стали виходити «московські відомості». в 1756 р. в петербурзі затверджено перший російський державний театр, директором якого стає а. п. сумароков.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
Grif6909.08.2022 03:16
-
nexorosheva0604.08.2021 15:56
-
Аня2003120419.09.2020 03:20
-
sudarev201813.10.2021 06:20
-
Dashaqqq12327.11.2022 18:17
-
natsvin201723.11.2021 09:37
-
elena123456926.03.2023 10:13
-
евгений25802.04.2022 07:55
-
Nahchik27.06.2021 06:18
-
Браство07.12.2020 12:40
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.