Есть ответ 👍

Подвиг и придательство в повести тарас бульба !

249
476
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Vita0814
4,5(11 оценок)

Тарас бульба-главный герой повести николая васильевича гоголя . это небольшой ростом мужичок , с усами и седыми волосами . он довольно сильны и ловкий , хотя по его внешности этого сказать нельзя . бульба довольно наглый и если ему что –то пришло в голову то сразу же приводит в действие , если сам что то решил никого не станет слушать . тарас бульба является эмоциональным героем .  у бульбы есть жена , он считает что она мягко   относится к сыновьям , пытается их огородить от всего плохого « - полно , полно выть , старуха ! козак не на то , чтобы возиться с бабами . ты бы спрятала их обоих себе под юбку да и сидела бы на них ,как на куриных яйцах» никогда ее не слушает , часто спорит с ней , в общем не относится к ней так как должен .  еще у него имеется два сына : остап и андрий , он гордится ими , но виду не то и показывает , все что сыновья ему сказали сразу проверяет и мерит по своим меркам « - да хоть и батько .  за обиду не посмотрю и не уважу никого … - ну , давай на кулаки ! –говорит бульба , засучив рукава .», хоть и сыновья отучились в академии , он  считает что это им больно надо.  свою родину бульба ценит и любит как и запорожскую сечь . к сечи он относится лучше даже чем к академии .  данное произведение мне не понравилось , оно для меня было не легким и чтобы до конца вникнуть в него мне пришлось перечитать его не 1 раз . я считаю что это произведение  предназначено для детей постарше .
070520031
4,6(29 оценок)

у багатьох своїх поезіях торкається тарас шевченко і теми рідної природи, яку надзвичайно любив і завжди опоетизовував.

наприклад, у поезії «над дніпровою сагою» природа у поета оживає, набуває людських рис. старий явір стоїть понад берегом дніпра й журиться, що назавжди залишиться без вірної дружини, так і посивіє в самотині. як відомо, дерева сивіти не можуть, так само, як і журитися, але тарас шевченко надає явору такого вміння. ялинка з калиною змальовані в образі молодих, гнучких дівчаток, які сміються та співають, повбирані квіточками.

неодноразово поет звертався до описів природи тоді, коли хотів підкреслити ту чи іншу атмосферу. наприклад, поезія «причинна» починається описом бурі, і це настроює читача на щось небезпечне, грізне, трагічне. опис бурі надзвичайно майстерний. могутній дніпро реве та стогне від поривів сердитого вітру. місяць зблід, колихаю- чись між хмарами, наче човен на синіх хвилях. чутно крик сичів та скрип ясеня.

коли читаєш опис бурі, стає моторошно, настільки реалістично змальовано її поетом.

чудові картини природи автор змальовує і в поемі «княжна». із замилуванням оспівує поет вечірню зорю, з якою він веде розмо­ву. перед читачем постає картина, де в тихому дніпрі купається сонечко, яке заходить за обрій. постає веселка, перекинута через річку. постають тихі, розкішні дерева, що миють свої віти у хвилях дніпра.

отже, картини рідної природи були невід’ємною частиною твор­чості тараса григоровича шевченка, і ці природні описи вдавалися йому надзвичайно.

ii    варіант

ім’я тараса григоровича шевченка відомо у нашій країні всім — і маленьким, і дорослим. це один з найвидатніших поетів україни. його вірші ми вивчаємо в школі, багато з них покладено на музику. у своїх творах шевченко писав про любов до батьківщини, про козацьку долю, про пригнічення кріпаків і сваволю панів, про люд­ську радість та горе. в багатьох віршах поет оспівує красу рідного краю.

з великим ліризмом малює поет знайомі з дитинства картини: безкрайні степи, осяяні сонцем, верби понад водою, вітерець у коми­шах, сині дніпрові хвилі.

а над самою водою верба похилилась;

аж по воді розіслала зелені ві

природа перетворюється на наших очах, і починає здаватися, що поринаєш у чудову, чарівну казку. дерева, стави, звірі і птахи оживають і звертаються до нас людською мовою:

явор каже: похилюся та в дніпрові скупаюся.

шевченко часто порівнює у своїх віршах людей з природою. калина з лозою виступають у нього як дівчатка, явір уподоблюєть- ся козакові:

стоїть старий, похилився,

мов козак той зажурився.

через образи природи автор розкриває риси характеру, думки, долі людських персонажів.

читаючи вірші шевченка, ми вчимося краще розуміти приро­ду, любити

подробнее:   тарас шевченко як співець рідної природи - 5 клас < (українська мова та лі> - українська мова та література< --> - сочинения | егэ 

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS