Есть ответ 👍

До кожного з поданих слів доберіть спільнокореневе зі сполученням букв йо чи м'який знак о. хвилюватися ,три,бій,воля,колір,ранковий,воювати.

256
432
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Хвилюватися схвильованийтри трьохбій бойовийволя вольовийколір кольоровийранковий ранньоговоювати войовничий

М'який знак у числівниках

М'який знак пишеться:

1. У кінці числівників п'ять, шість, дев'ять, десять, від одинадцяти до двадцяти та в числівнику тридцять.

2. У непрямих відмінках після літери, що позначає м'який приголосний, перед о та закінченням -ма: трьох, двадцятьох; трьома, двадцятьма.

3. У називному відмінку числівників від п'ятдесяти до вісімдесяти та від п'ятисот до дев'ятисот м'який знак не пишеться ні в середині, ні в кінці слова: п'ятдесят, вісімдесят.

4. У непрямих відмінках числівників, що позначають сотні, м'який знак вживається у їхній першій частині: трьохсот, трьомстам, трьомастами.

Объяснение:

Числа від п'яти до десяти закінчуються м'яким знаком завжди. Крім того, він використовується в кінці кожного числа, що закінчується на «дцять».

Якщо вимовити інші числівники, то відразу стане зрозуміло, що у них в кінці дана літера не використовується. Нерідко при написанні робляться помилки в плані написання «ь». Наприклад, п'ятнадцять тисяч. Правильно слово пишеться без м'якого знака, так як в кінці стоїть шипящая буква і пом'якшувати її не потрібно.

кщо числівник складне, то у нього м'який знак може бути використаний в середині, приміром, сімсот, вісімсот, дев'ятсот.

Якщо числівник вказує на порядковий номер, то в ньому також може вживатися в середині м'який знак — сьомий. До збірним це правило також застосовується, наприклад, восьмеро.

Іноді саме числівник у початковій формі пишеться без м'якого знака, але при відмінюванні раптом він з'являється. Це відноситься до кількісних числівників — чотири-чотирма.

Нерідко діти плутаються в правилах написання і пишуть м'які знаки у числівників. Щоб такого не було, то слід запам'ятати правило, що в таких слів м'який знак може бути тільки в кінці і не у всіх.

Ще часто м'який знак пропускається. Наприклад, замість «сімдесят» пишуть «сімдесят». Перевірити правильність написання слова можна, якщо поділити його. У нашому випадку вийде «сім-сот».

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS