Ответы на вопрос:
Майже півстоліття тривала літературна діяльність і. нечуя-левицького — одного з найкращих українських письменників. за цей час він написав близько шістдесяти художніх творів, у яких змалював життя різних верств українського населення: селян, міщан, заробітчан, інтелігенції, попів, ченців та інших. найкращими творами і. нечуя-левицького заслужено вважаються ті, у яких він показав життя українського селянства за часів кріпацтва. «одне лиш знаю: біль за людей завжди тяжко мене палив», — писав і. нечуй-левицький. одним із найбільших творчих досягнень письменника є його повість «микола джеря», написана у 1878 році. починається повість чудовим описом природи, де замальовуються річка роставиця і село вербівка. далі разом із письменником ми простуємо стежкою і потрапляємо у село. звичайне українське село за часів кріпаччини. тут ми зустрічаємось із головним героєм повісті — кріпаком-бунтарем миколою, перед нами проходять образи батька та матері героя, його дружини нимидори, односельчан. тяжкими, нестерпними були умови життя селян-кріпаків. з ранку до вечора змушені вони були працювати на пана. селяни відробляли три дні панщини, потім так звані згінні дні, шарварок. людське жито стояло й осипалося — його ніколи було жати, — а селян все гнали й гнали на панщину. жінкам з літа до осені також давали відгодовувати панських каченят, яких вони змушені були годувати за свій кошт. а в довгі зимові вечори дівчата та жінки повинні були прясти панові прядиво. все це селяни мусили робити й слухати пана. а за найменшу непокору били, як це сталося з миколою та його батьком. батько миколи — петро джеря — усе життя покірно робив на пана, але це не врятувало його від панських канчуків. виснажений непосильною працею, джеря передчасно помирає. «вся його сила пішла на чужу користь, на чужу кишеню, — на дорогі оксамитові сукні, на золоті сережки пані бжозовській, на дорогі наїдки та напитки, на дорогі панські примхи та витребеньки». не кращим було життя і в молодшого покоління — миколи й нимидори. за свою правду миколі неодноразово доводилося відчувати на своїй спині панські канчуки. не минула цього й нимидора, яка на третій день після пологів встала з ліжка, але не пішла на панщину, за що її й ударив осавула нагайкою по спині. микола часто замислювався над тим, чому існує така несправедливість. «він усе думав, нащо бог так вчинив, що недобре розділив долю між людьми: одним дав панство й степи, лани, а другим дав важку працю, бідність та трохи не торби».
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
ГорголаІлля01.02.2023 04:56
-
siifwfwutut3otu10.02.2023 19:04
-
Diko05630.06.2021 20:02
-
vika028911103.02.2023 21:32
-
Сашечка1125.09.2021 12:04
-
alinapal28.06.2023 03:33
-
mssarycheva18.11.2022 07:54
-
MaryGaloyan24.02.2020 17:29
-
Krisitnka27.03.2022 13:58
-
korzina28406.04.2023 22:30
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.