Як впливала залежність кримського ханства від османської імперії на державне та суспільне життя?
Ответы на вопрос:
після російської окупації 1771 р. та кючук-кайнарджійського мирного договору 1774 р. кримське ханство було оголошене незалежним від османської імперії, на престолі було затверджено проросійського правителя шахіна ґерая. незабаром російський уряд катерини іі змусив шахіна ґерая, проти якого не раз повставало населення, зректися влади і 1783 р. приєднав територію кримського ханства до росії.
офіційний привід, на підставі якого царський уряд бажав провести приєднання криму до російської імперії, у трактуванні катерини ii виглядав ось так: «перетворення криму у вільну та незалежну область не принесло спокою росії і обернулося лише новими для неї турботами зі значними витратами. досвід часу з 1774 р. показав, що незалежність мало властива татарським і, щоб охороняти її, нам потрібно завжди бути збройними і при існуванні миру розморювати війська важкими рухами, роблячи великі витрати, як під час війни. … беручи до уваги всі ці обставини, ми прийняли рішення дати інший зворот кримським справам і зробити на майбутній час кримський півострів не гніздом розбійників і заколотників, а територією російської держави. через таке розуміння ми з повною впевненістю повідомляємо всім нашу волю на присвоєння кримського півострова і на приєднання його до росії».
колонізація таврійської області розпочалася відразу після підписання у 1774 кучук-кайнарджийського миру. через намір катерини ii завітати до криму, потьомкін повинен був заселити його новими мешканцями, на що зі скарбниці вже були надані гроші. потьомкін став активно закликати іноземців, щоб вони переїжджали на постійне проживання до криму. кількість іноземних переселенців на півострів стала збільшуватися з 1762 року, коли 4 грудня був опублікований царський маніфест, згідно з яким їх запрошували перебиратися до росії. іноземці не забарилися прийняти пропозицію російського уряду. уряд надав іноземним колоністам вагомі пільги. вони 10 років не платили податків, звільнялися від військової повинності та військових постоїв, одержували гроші на проїзд до місця свого мешкання, наділялися землею в криму. щоби надати новим колоністам землю, з неї почали виганяти місцевих власників. це призвело до того, що з півострова почали від'їжджати корінні мешканці краю. через безперервну еміграцію тягом 60 —70-х років xviii століття кількість населення, яке мешкало лише на кримському півострові, скоротилася з 300 до 152 тис. осіб.
у вересні 1780 о. безбородько представив катерині ii свій «меморандум про справи політичні». цей меморандум містив проект розділу території османської імперії між російською імперією та австрійською монархією. пропонувалося у випадку укладення мирної угоди з османською імперією «ухвалити, щоб молдова, волощина та бессарабія під ім'ям своїм стародавнім дакія створені були областю незалежною з християнським сувереном, за умови, щоб ця держава не могла бути приєднаною до росії та австрії». передбачалася можливість, що війна призведе до «повного знищення туреччини та до відродження стародавньої грецької імперії на користь молодшого великого князя» — тобто під егідою онука катерини ii костянтина. пропозиція катерини ii австрійському урядові дістала назву «грецький проект». побоювання з боку монархів європи посилення впливу російської імперії призвело до того, що проект катерини ii не дістав підтримки, і вона не мала можливості втілити його у життя.
кримський півострів увійшов до складу російської імперії 9 квітня 1783 р. майже рік іння півостровом здійснювалося військовою владою через створену з цією метою мусульманську нараду. 2 лютого 1784 було видано наказ, згідно з яким створювалася таврійська область, до складу якої увійшли кримський півострів, тамань і землі на північ від перекопу аж до катеринославського намісництва. першим губернатором таврійської області став григорій потьомкін.
відразу після встановлення в криму нової влади російський уряд почав впроваджувати на півострові російські методи іння економікою краю та закріплювати за собою право на володіння місцевою землею. згідно з офіційними даними до 1796 року (тобто лише за 12 років знаходження криму в складі російської імперії) у селян було відібрано та передано російським дворянам 288 тисяч десятин землі. разом з відібранням землі уряд розпочав поширювати на місцевих селян кріпацтво.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
sofiapel68p08lqa11.12.2021 21:05
-
Nastya52147813.12.2022 16:34
-
думайй22.12.2021 04:51
-
wwwlavor23.10.2022 19:44
-
drunkbear06.12.2020 05:34
-
вика891411.11.2022 13:34
-
ChrisUnte05.03.2022 06:05
-
LobovM05.02.2021 12:30
-
БекБека08.03.2021 09:18
-
Supermatematik124522.03.2021 06:32
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.