Ответы на вопрос:
зазвичай турніри проводилися взимку, найчастіше в лютому чи на різдво. рідше їх організовували в жовтні й на великдень. турніри також намагалися не проводити в неділю та у вихідні дні.
найчастіше турніри починалися у понеділок чи вівторок і тривали до п'ятниці. при цьому перший день зазвичай відводився для змагань молодих та недосвідчених лицарів. змагання тривали від полудня й до смеркання, після чого починався бенкет.
для турніру обиралось підходяще місце поблизу великого міста. влаштовувалося ристалище. воно зазвичай мало чотирикутну форму і було обнесене дерев'яним бар'єром. поруч ставились лавки, ложі, намети для глядачів. проведення турніру регламентувалось особливим кодексом, за дотриманням якого стежили герольди, вони називали імена учасників і умови турніру. набувати ознак театралізованого спортивного дійства з правилами, регламентацією та глядачами.умови (правила) були різними. в цілому з часом турніри усе більше віддалялися від справжніх боїв, а з іншого постійно зростали вимоги до учасників турнірів, їх спорядження тощо. тому ранні турніри фактично були повноконтактними боями простих воїнів у бойових обладунках, лише дещо пом'якшеними правилами, а пізні турніри це фактично елітний вид спорту який вимагав великих витрат і спеціального спорядження. наприклад xiii столітті лицар не мав права брати участь у турнірі, якщо не міг довести, що чотири покоління його предків були вільними людьми. згодом на турнірі почали перевіряти герби, запровадили спеціальні турнірні книги і турнірні списки. учасники турнірів повинні були користуватися однаковою зброєю. частіше за все спочатку лицарі, щойно посвячені в лицарське звання, так зване «жюте» мчали один на одного зі списом напереваги. якщо списи ламалися, бралися за меч, потім за булаву. турнірна зброя була тупою, і лицарі старалися лише вибити суперника з сідла. такий поєдинок називався тіост — поєдинок на списах.при проведенні турніру після численних індивідуальних поєдинків, які могли продовжуватися декілька днів, влаштовували головне змагання — імітацію битви двох загонів, сформованих за «націями» чи областями. переможці брали ів в полон, забирали зброю і коней, змушували переможених платити викуп. щоправда слід відзначити, що з часом від цього звичаю відмовлялися і трофеї усе більше ставали символічними, наприклад замість усього обладунку переможець забирав лише султан з шолому тощо. лицарські поєдинки стали складовою частиною битв в нескінченних феодальних війнах. такий поєдинок відбувався перед боєм, єдиноборство завершувалося смертю одного з лицарів. якщо поєдинок не проводився, то вважалося, що бій початий «не за правилами».
сутичка лицарів. з виставки музею в дрезденіз xiii століття турнір нерідко важкими пораненнями і навіть загибеллю учасників. церква забороняла турніри та поховання загиблих, але звичай виявився стійким. по закінченні турніру називалися імена переможців, роздавалися нагороди. переможець турніру мав право обрати королеву турніру. турніри припинились в xvi столітті, коли лицарська кіннота втратила своє значення.
формальним приводом для заборони турнірів став нещасний випадок, що стався в 1559 році на турнірі в честь мирних договорів франції з іспанією і савойя, коли під час поєдинку графа монтгомері і короля генріха ii останній був смертельно поранений уламком списа.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: История
-
Angeloc256725.07.2021 15:12
-
Тигрица57408.07.2020 11:19
-
CherryGirll10.09.2022 02:33
-
hfb105.07.2020 15:38
-
Xud2001114.03.2020 02:59
-
Romochkaa04.09.2020 19:37
-
Oloii07.10.2022 20:00
-
Xylophone17.06.2022 14:49
-
bogachevavalery02.02.2022 05:03
-
nastyyanokogloStasya17.01.2023 21:23
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.