Есть ответ 👍

Повідомлення: акселерація та її прояви у підлітковому віці іть будь ласка

121
308
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


акселерація — це комплексний органічний процес, що характеризується прискоренням психічного і фізичного розвитку, фаз розвитку і подовженням періоду нормальної функціональної здатності людини в усіх вікових групах. процес прискорення вікового розвитку відбувається шляхом зрушення морфогенезу на більш ранні стадії онтогенезу. акселерація демонструє позитивні біологічні і соціальні зрушення в житті підростаючого покоління.

термін «акселерація» (від . acceleration — прискорення) ввів в широку практику шкільний лікар з лейпціга е. кох в 1935 р.

основні прояви акселерації в дитячому віці полягають в першу чергу в збільшенні довжини і маси тіла новонароджених. за деякими даними, з 1939 по 1968 р. маса тіла новонароджених збільшилася на 500 г, а довжина тіла — на 2 см. за останні 40-45 років ці ж показники збільшилися відповідно на 300 г і 1,2 см. в теперішній час кількість дітей, які народжуються з великою масою тіла (понад 4000 г), збільшилася з 5 до 12-16%.

крім того, у дітей на першому році життя спостерігаються більш інтенсивні прибавки в масі і довжині тіла. так, якщо 20 років тому вважали, що щомісячна прибавка маси тіла в першому півріччі життя дитини становить 600 г, то в даний час — 800 г. зараз зріст однорічних дітей в середньому на 1,5-5 см, а маса тіла на 1-2 кг більші, ніж 50 років тому.

відмічається раніше прорізування молочних зубів і раніша заміна їх постійними. прорізування перших молочних зубів відбувається на 2-4 міс. раніше, а їх заміна на 1 рік раніше, ніж у дітей минулого століття. ще с.х.хотовицький (1847) писав, що перші молочні зуби прорізуються в 30-40 тиж. (тобто в 7,5-10 мі

спостерігається більш виражена прибавка в масі тіла і зрості у дітей дошкільного і шкільного віку, збільшення довжини тіла у нинішнього покоління, порівняно з попереднім. за останні 100 років зріст підлітків збільшився в середньому на 15-20 см. показники фізичного розвитку учнів у 1962 р. (г.п.сальникова, 1965), порівнюючи з даними ф.ф.ерісмана (1925), який одним з перших досліджував фізичний розвиток 26 тис. дітей і підлітків у 1889 p., значно вищі: довжина тіла — на 9-21 см, маса тіла — на 4,4-16,7 кг, окружність грудної клітки — на 3-9,6 см. (нижча межа зрушень стосується дітей молодшого шкільного віку, верхня — учнів старшого шкільного віку).

характерне більш раннє «схрещування» величин окружності голови і грудної клітки. за даними м.п.гундобіна (1906), «схрещування» відбувається на 9-10-му місяці життя дитини, за даними м.д.орлова (1937) — на 6-му місяці, тоді як р.б.коган і с.н.левітін (1960) спостерігали «схрещування» вказаних величин на 2-3-му місяці життя.

відмічається більш рання поява ядер закостеніння у хлопчиків і дівчаток. в цілому закостеніння скелета у дівчаток закінчується на 3 роки, а у хлопчиків на 2 роки раніше, ніж у 20-30-ті роки нашого століття (і.н.усов, 1984).

спостерігається прискорення статевого дозрівання, значно раніша поява менархе (менструацій). якщо в 1885 р. менструація наставала в 16-17 років, за даними ф.ф.ерісмана, то в даний час — в 11-13 років. за даними а.зельцлер (1968), на початку нинішнього віку менархе спостерігалось у дівчаток у віці 15-16 років, а в 1956-1958 pp. — у 12-13 років. за зведеними даними, кожні 10 років менархе прискорюється на 4-6 міс.

єдиної теорії, що пояснює причини акселерації, до теперішнього часу нема. найвідоміші гіпотези можна умовно розподілити на декілька груп, підсумованих ю.п.лисициним (1973) таким чином:

і. фізико-хімічні теорії:

— геліогенна (вплив сонячної радіації);

— радіохвильова, магнітна (вплив магнітного поля);

— космічної радіації;

— підвищеної концентрації вуглекислого газу, пов’язаної з поширенням виробництва.

іі. теорії окремих факторів умов життя:

— аліментарна;

— нутритивна;

— підвищеної інформації.

ііі. генетичні теорії:

— циклічних біологічних змін;

— гетерозиса (змішення популяцій).

іv. теорії комплексу факторів умов життя:

— урбаністичний вплив;

комплексу соціально-біологічних факторів.

розглянемо коротко найбільш загальні положення деяких гіпотез акселерації.

геліогенна гіпотеза запропонована в 1935 р. е.кохом. згідно з нею підсилений ріст обумовлений дією на організм променевої енергії, і сонце є джерелом первинного подразника. під час інтенсивної інсоляції підсилюється вироблення в шкірі активної форми вітаміну d (кальциферолів), який, впливаючи на процеси закостеніння, сприяє прискореному розвитку дітей. крім цього, прискореному росту сприяє широке застосування вітаміну d для профілактики рахіту у дітей.

Kotyaty
4,4(36 оценок)

Наверное, это 18,28,38,48,58,68,78,88,98

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Математика

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS