mumu9
03.10.2022 23:31
История
Есть ответ 👍

Особливості буденного життя українських селян

246
278
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

dofkatop00nj7
4,5(67 оценок)

Яким було українське село у 18 — першій половині 19 ст,? життя українських селян не змінилося з попередніх часів. як і раніше, села закладали поблизу річок та озер, утворюючи вулиці, обабіч яких стояли хати й простягалися городи. традиційними були зовнішній вигляд та внутрішнє опорядження хат. про те, яким був побут українських селян, якими клопотами вони переймалися, якими були звичаї українського села, довідуємося з творів і. котляревського, г. квітки-основ’яненка, т. шевченка, м. гоголя. у другій половині 19 - на початку 20 ст. картини селянського побуту майстерно змальовували панас мирний та іван нечуй-левицький, з творами яких познайомитеся на уроках української літератури.   цінним історичним джерелом є рукописні ілюстровані альбоми домініка п’єра де ла фліза, француза за походженням, який від 20-х років 19 ст. був лікарем на київщині. у службових поїздках київщиною він не лише надавав медичну , а й занотовував почуте й побачене. записи доповнював малюнками. ось як де ла фліз розповідає про побут українських селян: «селянські житла (на київщині) скрізь збудовані з дерева, вони, як правило, теплі взимку. їх зовнішнє й внутрішнє планування всюди майже майже всі хати вкриті соломою. загалом у селах будинки невеликі, у них рідко буває більше однієї кімнати, перед якою є сіни, з другого боку від сіней роблять комору без вікон. у кімнаті завжди є піч. хати заможніших селян часом просторіші, кімнати не такі тісні, у них більше порядку й чистоти, досить часто вони побілені всередині і ззовні. внутрішнє впорядкування кожної хати майже скрізь однакове. в усіх помешканнях завжди можна бачити в кутку кімнати напроти дверей грубо намальовані образи святих у більшій чи меншій кількості, прикрашені натуральними висушеними квітами та білими рушниками, вишитими червоними узорами. у їхніх помешканнях зовсім немає меблів, хіба що іноді шафа і декілька простих стільців. їжа селян майже однакова як улітку, так і взимку. вони харчуються такими стравами: хліб житній, гречаний або ячмінний, зрідка пшеничний, за винятком свят та місцевостей, де пшениця родить. борщ готують із салом або зі свининою, капустою, буряками, щавлем влітку та з іншими овочами. зрідка селяни їдять яловичину, частіше свинину, баранину або птицю, але лише на свято або в неділю. взагалі вони споживають багато картоплі, яку вирощують всюди, особливо на піщаних ґрунтах, а також ячмінну, гречану, пшоняну кашу та галушки, які готують з житнього, пшеничного або іншого борошна, яєць, молока й сиру. горіхи, бобові, кукурудза, часник, цибуля, свіжі або солоні огірки також належать до їхнього раціону. для їжі вони користуються простим мальованим глиняним посудом. ложки, якими вони користуються, і з дерева, відполіровані, вкриті лаком і також складені рядочком у шафі. виделки їм майже невідомі».
dimabaklykov
4,7(42 оценок)

ответ:Жив собі Тарас Бомженко і він срав в кувшинку

Висновок: Треба срати в кувшинки

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS