Есть ответ 👍

Казка, оповідання або твір зприслів'ям чи приказкою про мову

288
500
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Іменники і прислівники кілька років тому одна вчителька отримала запрошення позайматися з маленькими пацієнтами великої міської лікарні. вона повинна була дітям робити уроки, щоб за час хвороби ті не дуже відстали від шкільної програми. одного разу їй зателефонували і попросили позайматися з новим пацієнтом. продиктували ім'я та прізвище учня, номер лікарні і палати, в якій він лежав, і сказали (на іншому кінці дроту теж була вчителька): «ми зараз проходимо іменники і прислівники. я була б вам вдячна, якщо б ви йому робити і завдання, щоб хлопчик не відстав від однокласників ». і тільки біля самих дверей палати вчителька зрозуміла, що потрапила в опіковий центр. ніхто не попередив її, що чекає її по той бік дверей. перш ніж увійти, їй довелося одягатися в стерильний халат і шапочку, щоб не занести інфекцію. її попросили не торкатися ні до хлопчика, ні до його ліжка. близько пацієнта можна було стояти, але говорити слід через спеціальну маску. коли з попередніми приготуваннями було покінчено - вчителька вимила обличчя і руки, наділа все, що їй сказали вдягнути, - вона набрала в легені побільше повітря і пішла до палати. хлопчик, страшно обгорілий, дуже страждав від болю. вчительці стало незручно, вона не знала, що сказати, але розвернутися і піти вона теж не могла - вона вже занадто далеко зайшла. нарешті вона пробурмотіла: - я вчитель, лежачим в лікарнях школярам не відстати від програми. твоя викладачка попросила мене тобі розібратися з іменниками і прислівниками. і розповіла йому про цю тему заняття. на наступний ранок вона прийшла в опіковий центр знову, і одна з медсестер запитала: - що ви зробили з тим хлопцем? вчителька почала розсипатися у вибаченнях, але медсестра її перебила: - ви не зрозуміли. ми турбувалися за його життя, але після вашого візиту його немов підмінили. організм почав боротися, реагує на лікування хлопчик ніби вирішив жити. сам хлопчик потім згадував, що тоді він перестав сподіватися і відчував, що вмирає, - поки не побачив ту вчительку. з її приходом все змінилося: хлопчик зрозумів одну просту річ - його ніби осяяло. по щоках хлопчини, опіки якого були такі серйозні, що він навіть перестав сподіватися вижити , котилися сльози щастя; бо осяяла його думка, яку він сформулював так: «до вмираючого не відрядили б вчителя для занять іменниками і прислівниками, правда? ».

Існує таке правильно, що в словах: легко, вогко, кігті, нігті, дьогтю - відбувається уподібнення приголосної {г} на {х}.   тобто, звучати вони будуть так:   [лехко],  [до’хт’у]. це єдині слова в українській мові, коли дзвінкий приголосний у вимові змінюється на глухий.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS