Есть ответ 👍

Особливості творчості михайля семенка

290
387
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Провідним поетичним образом у поезії м. семенка є місто. його він оспівував у кількох поезіях з однойменною назвою. ці твори мають другу назву за першим рядком: «вдихаю я тонку », «блимно і крапно», «сонце осві», «зойкно вилі», «вечір », «місто мокре», «ось те ». а також у віршах із надзвичайно промовистими назвами, що відображають міську атрибутику: «будинки», «тротуар», «улиці», «асфальт», «в кафе». михайло семенко захоплюється міськими пейзажами, із задоволенням удихає запах бензину, обожнює швидкий рух, який він називає «життєрухом», любить посидіти з друзями в кав’ярні, сходити в кіно, яке входило тоді в моду. у поезії він головним критерієм вартості вважає оригі­нальність думки й словесну гру. навіть із назв творів михайла семенка можна зрозуміти, що він є прихильником неологізмів. про значення багатьох таких слів читач легко здогадується, а над деякими доводиться задуматись. твори м. семенка три­мають читацьку думку в постійному напруженні, тому їх цікаво читати й аналізувати. візьмімо, наприклад, вірш «бажання». тільки такий оригі­нальний митець, як михайло семенко, міг поставити таке без­глузде, на перший погляд, запитання: - чому не можна перевернути світ? - щоб поставити все догори ногами? виявляється, що подібне «бажання» м. семенко може здій­снити сам, і не знайдеться сміливця, хто посмів би йому заперечити. перевертання світу, здійснене ліричним героєм поезії м. семенка, виглядає дещо дивним. він стягує місяця й дає йому «березової каші», роздає дітям зірки замість іграшок, а служниці маші дарує весняні берези, щоб її покохав петька. михайло семенко любить постійні зміни, постійну динаміку, його не влаштовує навіть сама природа, він називає її «» і прагне, щоб її «чорти вхопили», адже його «бажання» неможливо виконати. вірш «запрошення» — це звернення до прийдешніх поко­лінь. поет усім тим, хто хоче його «духа визвать» обіцяє пока­зати безліч світів «оригінальних і капризних», безліч шляхів, а також відчинити замкнуті двері. михайлові семенку вдалося перемогти «всі стихії й дощі», тому, звичайно, прогулятися з ним уночі було б цікаво. таку ж цікаву прогулянку обіцяє поет і в другому вірші з ана­логічною назвою «запрошення». цього разу він пропонує підня­тися на батиєву гору, бо там « гарно », « симпатично й різнобарвно ». поет знає, що дехто дивиться на футуристів «як на звірів», проте він хоче подолати таке несправедливе ставлення з боку суспіль­ства до нього і його друзів, прагне довіри й доброзичливості з боку читачів, він пише: люди ми сильні, молоді, сміливі — не боїмось нікого й бажаємо усім добра.

джерело:   бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua


Що таке щастя? мабуть, ніхто не зможе пояснити унікальне явище. адже інколи людина навіть не знає, що їй потрібно для цього. щира любов, віддані друзі, родина за великим столом чи ще щось? оте «щось» ми постійно намагаємось осягнути, відшукати серед полиць життя, збагнути всі своїм єством. лише тоді здається прийде щастя. та потрібно просто збагнути одну істину: « якщо хочеш бути щасливим – ти просто можеш ним бути».на мою думку, щастя – це заповітна мрія, яка є у кожної людини. коли вона хоче поїхати у подорож, побувати у незвичайній країні, і її мрія здійсниться, вона стане щасливою. але на цьому щастя не скінчиться. воно безкінечне. адже за однією мрією прийде інша. бо саме мрія є складовою сенсу нашого життя.незвичним і досить дивним є уявлення про щастя в оповіданні олекси стороженка «скарб». люди вважають щасливим того, хто все життя пролежав на печі, встаючи лише, щоб піднести до рота ложку запашного обіду, який готувала працьовита мати, а згодом любляча дружина. саме заздрість у людей до життя головного героя павлуся створила хибну думку про щасливу людину. якби монети не сипалися до хати через вікно, якби не знайшлися люди, котрі піклувалися про нього не з корисливою метою, павлусь навряд чи вважав себе щасливою людиною. власне кажуче, він нею і не був. адже випадкове щастя не можна назвати справжнім. та інколи люди не розуміють, що щастя полягає не в статках, нажитих нечесним шляхом, а в гарних моментах життя. інколи досить вкласти щиру любов у букет ромашок, а не подарувати одну троянду, хоч якою красивою вона не була б. тому кожна людина є творцем свого щастя. адже лише вона сама здатна відтворити власну мрію і стати щасливою!  

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS