Зробити інформаційне гроно до образу катрі із твору марка вовчка "микола гримач"
Ответы на вопрос:
марко вовчок у багатьох своїх творах показала тяжке підневільне життя жінок-кріпачок. не стала винятком і повість «інститутка», де письменниця змалювала правдиві образи устини, катрі, бабусі.життєрадісною вдачею, волелюбністю й оптимізмом приваблює устина. вона рано залишилася сиротою, росла в чужих людей. в десять років її забрали до панського двору і примусили працювати нарівні з дорослими. важко їй було у старої пані, і зовсім нестерпним стало життя при панночці. «прийду було її вбирати, вже якої наруги я од неї не » а одного разу панночка мало не задушила свою покоївку. устина покірна долі, мовчки зносить усі знущання. хоч дівчина й покоряється панам, але весь час мріє про волю. «коли б воля, заспівав би так, щоб і на селі » звільнилася вона від кріпацької неволі, коли прокопа віддали в москалі. і хоча їй і в місті доводилося тяжко працювати, але вона почувала себе щасливою. устина була безмежно вдячною прокопу за те, що він визволив її з кріпаччини.на відміну від устини, катря була вільною козачкою. вийшовши заміж за кріпака назара, змушена була працювати на панів. спочатку вона годила їм, намагалася працею заслужити подяку. а замість неї — дорікання шматком хліба. їй не дозволили навіть побути біля хворої дитини. після смерті немовляти катря перестає коритися панам. вона сміливо заявляє: «тепер я вже не боюся вас! хоч мене живцем із'їжте тепер! » вона дуже побивається за дитиною, життя для неї стало беззмістовним, безрадісним. катрі не вистачає сили волі, стійкості й наполегливості. вона « схотіла на світі жити», покінчила життя самогубством.трохи в іншому плані змальована бабуся. вона зовсім примирилася із своїм підневільним становищем. на запитання устини, чи залишиться бабуся в цьому пеклі й далі терпітиме знущання, старенька відповіла: «і терпітиму, пташко! » хоча бабуся й покірна панам, у неї не зникли такі людські риси, як справедливість, чесність, почуття власної гідності. вона завжди говорила спокійно, ходила тихо, не метушилася, не звертала уваги на лайку панночки: «як не лає, як не кричить на неї пані, — бабуся не лякається, не »ось такі вони — чесні і трудолюбні, щирі і вільнолюбиві жінки-кріпачки — героїні повісті «інститутка». цими образами марко вовчок показала моральну перевагу кріпаків над панами, підтвердила готовність катрі іі устини дорогою ціною заплатити за волю і незалежність.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Алгебра
-
ylau2006g06.08.2021 13:15
-
TemhenkoShasa07.10.2022 19:29
-
bulavskaaana05.07.2022 07:23
-
dobylarsen08.08.2021 04:13
-
meloo115.08.2020 05:25
-
exm0r3d09.05.2021 12:18
-
ivanvasilionov18.12.2022 00:29
-
nika71630.03.2021 09:30
-
Алёксейudfih22.10.2021 19:59
-
qwwwq014.01.2022 18:59
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.