Есть ответ 👍

Чим відрізняється рицар від лицаря.

282
479
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Не тільки в сучасній українській художній літературі, публіцистиці й перекладах, ба інколи також у наших класичних творах натрапляємо на слова рицар, рицарство, рицарський: «кругом усе старе рицарство розтавало» (панас мирний); «старий дуже поважав його за незвичайне рицарство і військову обізнаність» (і. ле); «усі вони ревно берегли чистоту рицарської крові свого далекого предка» (в. собко). проте більшість наших класиків, починаючи від і. котляревського, давала перевагу словам лицар, лицарський, як то з діда-прадіда вимовляв наш народ. читаємо в «енеїді» і. котляревського: «там лицар всякий парубійко», «товаришеві низ сказав: — не все вперед — назад дивися, ти з лицарства глузд потеряв», «силач, козак лицарковатий»; бачимо в марка вовчка: «такий же то виріс козак з нього хороший! що до коня, що до зброї, що до звичаїв лицарських! » не іншого, а тільки цього слова додержувавсь і т. шевченко: «громада вибрала гетьмана — преславного лободу івана, лицаря старого»; те саме знаходимо в і. франка: «хіба ж так чесний лицар нападає? » таких прикладів із нашої класики й фольклору можна навести ще багато, але мимоволі виникає питання: чи є потреба в існуванні двох паралельних слів, що мають різний звук, але однакове значення? дехто вважає, що слово лицар слід застосовувати тільки до людей української національної належності, а в інших випадках більше пасує, мовляв, слово рицар. навряд чи є потреба в такому нетривкому правилі, що вносить плутанину, тим більше, що воно суперечить нашій мовній традиції: т. шевченко називав і кавказьких горян лицарями — «і вам слава, сині гори, кригою окуті, і вам, лицарі великі, богом не забуті»; не вагалась і леся українка послуговуватися цим словом, пишучи про шотландців: «шотландське лицарство усе пішло служити в ійському війську». з цього можна зробити висновок: краще скрізь, у всіх випадках, користуватись тільки давнім українським словом лицар, що прийшло в нашу літературу з уст народу.
aryka2
4,4(56 оценок)

Рицар і лицарь це синоніми, тобто слова з однаковим значенням.
MrGoudi
4,8(73 оценок)

Молчалину.  "ах, злые языки страшнее пистолета" - цитата из комедии а. с. грибоедова "горе от ума" (1824), д. 2, явл. 11, слова молчалина.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS