Есть ответ 👍

Какое место в композиционном плане произведение занимает эпизод анализ отрывка плач ярославны

267
419
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

brain75
4,6(11 оценок)

Ярославна - жена князя игоря. она молода, красива, нежна. когда женщина узнает о гибели войска и о том, что муж ее в плену, ярославна скорбит в одиночестве. но только ли скорбь мы здесь видим? я прочитала статью и узнала, что есть мнения, будто одни люди видят только красивые стихи, другие - символизм, языческие мотивы. на самом деле все не совсем так. автор рассказывает нам о том, что жена князя игоря была ведуньей, а такие женщины были особенно в почете. получается, ярославна не просто вышла скорбить на вал, но и своему мужу, используя древнюю магию. был момент, когда она обратилась с просьбой о к стихиям. "и взыграло море. сквозь туман вихрь промчался к северу родному - сам господь из половецких стран князю путь указывает к дому."
ololeg1
4,6(59 оценок)

«все змішалося в будинку облонських…» – так починається роман. дружина дізналася, що чоловік був у зв'язку з гувернанткою і оголосила чоловікові, що не може жити з ним. облонський з нетерпінням чекає свою сестру анну в «надії, що вона може врятувати його».

анна кареніна на початку роману – це сяюча істота, це саме життя: «неначе надлишок чогось переповнював її істоту, що мимо

її волі виражалося то в блиску погляду, то в усмішці». анна не може бути некрасивою, вона уособлення гармонії (анна і порок –

речі несумісні).

анна дивовижна для всіх, дивовижна тим, що в ній надлишок життєвих сил, і вона щедро ділиться ними з усіма. вона любить не себе, а інших . вона все знає про дітей доллі, не тільки як їх звуть, але і якими хворобами вони хворіли. вона пом'якшує серце доллі, примиряє її з чоловіком. вона – розрадниця і примирителька. до неї тягнуться самі різні люди. княгиня м'яка говорить про анну: «вона ж не винна, що її всі люблять».

любов, що увірвалася в серце анни, ще більше розкрила скарбницю її душі. вронський каже їй те, у що сам щиро вірить: «нас чекає найбільше щастя». вронський – блискучий, розумний, добрий молодий чоловік, він щиро любить анну. він багатьом жертвує заради неї: своїм честолюбством, кар'єрою військового. здавалося б, вони створені один для одного.

але ось як толстой описує їх любов: «вона (анна) відчувала себе настільки злочинною і винною, що їй залишалося тільки принижуватися і просити він же відчував, що повинен відчувати вбивця, коли бачить тіло, позбавлене ним життя. це тіло,

позбавлене життя, була їх любов, перший період їхнього кохання. було щось жахливе й огидне в спогадах про те, за що було заплачено цієї страшною ціною сорому».

їх любов, любов заміжньої жінки, та ще дружини відомого державного діяча, і блискучого молодого аристократа була засуджена суспільством. всі верстви суспільства відвернулися від анни, як від прокаженої. всі були схвильовані цим новим зв'язком, тому

що це було не поверхневе захопленням, а глибоке почуття. але ні анну, ні вронського це не бентежило.

і все ж їх союз розпадається, ще не встигнувши скластися. толстой постійно підкреслює, що анна соромиться: «гаряча фарба сорому

розлилася її по вона зрозуміла, що їй було соромно. її положення, яке здавалося з'ясованим після вчорашньої вечері, раптом виявилося не тільки не з'ясованим, але й безвихідним. їй стало страшно за ганьбу, про яку вона раніше не думала».

до відчуття ганьби і сорому додалися огиду і ненависть. анна залишається одна, вона відчуває абсолютну самотність, тому що вронський не здатний до любові, він не її «суджений», шлюб з яким повинен здійснитися на «небесах». він занадто поверховий і важкий для любові. вронський недостойний анни, він виявляється навіть нижче кареніна, який прощає вмираючу в пологах дружину. але анна одужує, і любов знову з'єднує їх. але чи любов це? анна неминуче приходить до розпачу, намагаючись розібратися у своїй ситуації. вона зробила гріх: кинула чоловіка, принесла йому страждання, втратила сергійка, бо це була ціна її зради. логіка гріха нашіптує їй , що єдиний вихід із цього становища – самогубство.

у епіграфі «мені помста належить, і аз » толстой висловив головну ідею роману про анну кареніну: «бог судить за всі гріхи», в тому числі і за зраду в сім’ї.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS