Аналіз вірша михайля семенка "запрошення"( хто хоче мого духа тема, ідея, художні засоби. щиро дякую за відповідь)
192
491
Ответы на вопрос:
Вірш «запрошення» — це звернення до прийдешніх поколінь. поет усім тим, хто хоче його «духа визвать» обіцяє показати безліч світів «оригінальних і капризних», безліч шляхів, а також відчинити замкнуті двері. михайлові семенку вдалося перемогти «всі стихії й дощі», тому, звичайно, прогулятися з ним уночі було б цікаво. ліричний герой поезії уявляє себе духом із потойбіччя. він говорить про те, наскільки життя таємниче й загадкове, скільки в ньому доріг, котрі треба подолати, який різноманітний у людини вибір. пізнати сенс буття і небуття — це дійти «до останнього пункту», відчинити «двері замкнуті». не кожний на це зважиться, адже чекають на мандрівника «всі стихії й дощі». прогулятися в пітьму, спробувати осягнути таємниці життя й запрошує читачів поет разом зі своїм ліричним героєм.
Зоре моя вечірняя, зійди над горою, поговорим тихесенько в неволі з тобою. читаєш ці рядки т. г. шевченка, і тебе огортає сум і якась невловима туга. так могла написати лише людина, яка зазнала багато горя й страждань у житті. наділений поетичним талантом, тарас григорович виливав свої почуття та найпотаємніші думки на папір. зокрема гіркі спогади про своє безрадісне дитинство він змалював у вірші “якби ви знали, паничі…”: …в тім гаю, у тій хатині, у раю, я бачив пекло… там неволя, робота тяжкая, ніколи і не . що може бути гіршим для людини, а тим більше для маленької дитини, ніж почувати себе в рідній батьківській хаті “мов у пеклі”, мучитися й не бачити майбутнього? згадує поет і про тяжке життя матері та батька, яких “нужда та праця” на панщині передчасно звели в могилу; згадує братів, яких віддали в москалі, і сестер-“голубок”, доля яких — усе життя прожити в наймах аж до самої смерті. саме ці дитячі спогади викликають у нього біль і співчуття, коли він бачить “малого хлопчика в селі”, який ніколи не побачить “святої воленьки”. і це шевченка жахає й обурює. а особливо обурює його лицемірство панів, їх знущання над кріпаками. саме вони, ці “добрі люди”, у раю “пекло розвели”: …з братами тихо живемо, лани братами оремо і їх сльозами поливаєм. читаєш ці слова й дякуєш богові за те, що живеш у родині, де є і тато, і мама, що не поневіряєшся серед чужих людей, живеш на волі й не знаєш, що таке кріпацтво, найми та голод. і тому дуже хочеться, щоб страшне минуле, у якому жив поет, ніколи не повернулося, щоб і надалі життя наше було щасливим, мирним і вільним.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
аааааааааппппппааааа26.07.2022 21:00
-
anative05.06.2022 03:33
-
АлексейРИ02.06.2021 13:18
-
Alinasia27.04.2023 14:48
-
света109407.05.2023 18:23
-
dabby2513.05.2021 11:04
-
александра52930.11.2021 23:50
-
nastya263108.07.2022 11:20
-
timofeevaanyut09.09.2020 00:26
-
САНЯBOSS14.11.2021 07:35
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.