Есть ответ 👍

Поясніть, який наголос у наведених словах є нормативно наголошеним? договір, український, експерт, квартал, каталог, одинадцять, сімдесят, спина, дочка,

249
428
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Вусному мовленні розрізняють словесний і логічний наголоси. словесним наголосом називається виділення одного з складів у слові посиленням голосу, збільшенням тривалості, зміною тону (підвищенням або зниженням). один з цих способів, як правило, є основним, а інші відіграють допоміжну роль. у деяких мовах (литовській, сербохорватській, словенській, китайській, японській) наголошений склад виділяється зміною висоти тону. такий наголос називається музичним, або тонічним. в українській мові наголошений склад виділяється насамперед більшою силою голосу. такий наголос називається динамічним, або силовим. подібним способом виділяється наголошений склад у російській, білоруській, польській, чеській, болгарській, німецькій, французькій мовах, хоч сила наголосу в них і неоднакова. в українській мові наголос порівняно слабкий. наголошений склад не різко виділяється з-поміж ненаголошених. він мало зосереджує на собі видихової енергії, а тому її вистачає для повнозвучної вимови голосних і в ненаголошених складах. наголос в багатьох мовах закріплений за певним складом чи морфологічним компонентом. такий наголос називається фіксованим, або сталим. наприклад, у французькій, вірменській, турецькій мовах він падає на останній склад слова. у польській - на передостанній. переважно на другому складі від кінця наголос також в італійській, іспанській і румунській мовах. перший склад слова наголошується в чеській, угорській, фінській, естонській, латиській, шведській, норвезькій, датській, голландській. здебільшого на перший склад припадає наголос також в ійській мові. у німецькій наголошується переважно корінь. в українській мові, як і в російській та білоруській, наголос різномісний, або вільний. він може падати в різних словах на будь-який склад: сонце, вода, діяти, варити, віднести; викоханий, занедбаний, досконалий, розповідний. щоб знати його місце в слові, треба знати саме це слово. український наголос рухомий, тобто він може пересуватися з одного складу на інший у різних формах слова, наприклад: весна - весни, книжка - книжки, земля - землю, дерево - дерева, вікно - вікна, робітник - робітника. наголос в українській мові є додатковим засобом розрізнення слів і їх форм. тільки за наголосу можна визначити лексичне значення слів у таких парах, як вигода і вигода, захват і захват, поділ і поділ, пора і пора, лікарський і лікарський, понятий і понятий, похідний і похідний, складний і складний та інших.  ще частіше наголосом розрізняється граматичне значення слів, наприклад: весни, новини, книжки, нитки, дерева, вікна - називний відм. множини і весни, новини, книжки, нитки, дерева, вікна - родовий відм. однини.  у ряді дієслів з наголосу розрізняється недоконаний і доконаний вид. наприклад: відкликати - відкликати, переміряти - переміряти, підсипати - підсипати, пізнаю - пізнаю.

Відповідь:

Треба завжди захищати слабших, бо вони не завжди можуть себе захистити. На жаль, на світі є погані люди, які можуть образити, обдурити або навіть побити того, хто слабший за них. Кривдити людей взагалі погано, а кривдити слабких людей набагато гірше, бо такі люди не можуть захиститися. Тому якщо бачиш, що хтось ображає слабких, треба цьому перешкоджати.

Легко захистити слабшого, якщо ти сильніший за кривдника. А як же захистити слабкого, якщо кривдник не сильніший за тебе? Вплутуватися в бійку з ним буде безглуздо та ризиковано. У такому випадку треба повідомити про це дорослим, щоб вони подзвонили у поліцію. Робота поліцейських у тому і полягає, щоб захищати людей від злочинців і кривдників.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS