Есть ответ 👍

Твір з української мови "як моя родина готується до пасхи"

113
478
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


приготування до великодня у нашому домі починається заздалегідь – з вербної седмиці. це пов’язано з тим, що всі ми хочемо взяти участь у богослужіннях страсної седмиці, вивільнити час на молитву та інші справи.

протягом тижня діти готують писанки: видувають вміст яєць та розписують їх писачком і спеціальними фарбами за старовинною українською традицією. цьому їх навчили у художній школі. ці маленькі сувеніри готуються не просто так: кожна писанка призначена у подарунок – для бабусі, друга, подруги, а загалом – для будь-кого, кого дитина захоче привітати зі святом.

основна робота з приготування пасхальної трапези проходить у велику суботу. деякі кажуть, що треба починати у великий четвер: прибирати, готувати, митися – навіть назву цьому дню відповідну – чистий четвер. але ми такої традиції не дотримуємося, бо фізично неможливо пов’язати в одне службу в храмі, школу та усі і клопоти у цей надзвичайно важливий для кожного християнина день.

у нашій родині таке правило: на святковий стіл готуються кілька простих м’ясних страв, а головне – паски та крашанки.

приготування починаємо зранку. батюшку не чіпаємо, даємо перепочити і приготуватися до головної служби. а тимофій – найстарший син – займається прибиранням.

молимося – і за діло. спочатку замішуємо тісто для паски. рецепт дуже простий. щоб вийшло смачно, треба дотримуватися у діях послідовності і знати деякі господарські таємнички.

на всіх етапах діти беруть найактивнішу участь. я тільки координую їхні дії і роблю найтяжче – заміс тіста.

опару готує старша дочка: в емальований посуд наливає молоко (0,5 л), підігріває до 38-40с, додає цукор (2 ст. щіпку солі та дріжджі (70-80 г, вони добре розчиняться у теплому молоці). щоб пасочка вийшла пухка, можна частину молока замінити мінеральною водою (десь півсклянки).

потім у посуд всипаємо просіяну муку до консистенції середньої густини сметани. вимішуємо, щоб не було грудок, і ставимо посуд з опарою в миску з теплою водою (приблизно на 15 хв). готовність опари, що вибродила, визначається появою пухирців, які лопаються: опара починає «сідати».

поки катя готує опару, найменші діти – ваня і сонечка – розтирають яйця з цукром (15 жовтків на півкіло цукру). розтерті яйця з’єднуємо з готовою опарою, додаємо 2 пакетики ванільного цукру, родзинки, курагу, порізану кубиками, дрібно натерту цедру 1-2-х лимонів. при бажанні можна всипати шафран та імбир (на кінчику ножа).

тепер додаємо муку (приблизно 2 кг), викладаємо тісто на стіл і вимішуємо. це найскладніший і найвідповідальніший етап. від нього залежить «легкість» та м’якість паски (вона довго не черствітиме). зазвичай я витрачаю на це хвилин 20.

добре вимішане тісто з’єднуємо з розтопленим та охолодженим вершковим маслом (250 г), підкачуємо у горбочок, викладаємо у велику каструлю, посипаємо мукою і накриваємо рушником.

поки тісто підходить, фарбуємо яйця. як фарбу використовуємо відвари з лушпиння цибулі (його збираємо з початку великого посту), кори дуба, шишок вільхи та порошку шафрану (він надає білим яєчкам золотисто-жовтого кольору). перед занурюванням у барвник до деяких яєць прив’язуємо листочки, травинки – таким чином шкаралупа прикрашається оригінальним природним малюнком. готові крашанки для блиску іноді змащуємо олійкою.

після двох обминок готове й тісто. діти його у змащені натуральним смальцем форми (на 1/3 об’єму), а хвилин через 40 ставимо у духовку, розігріту до 180-200с. печуться паски десь 40-60 хвилин, час залежить від розміру форми.

готові охолоджені пасочки зверху змащуємо : 2 яєчних білки збиваються міксером з цукровою пудрою (400 г) та посипаємо кондитерськими прикрасами. ця робота приносить дітям найбільше задоволення.

взагалі я дуже люблю готувати, для мене це не тягар. але часом буває важко, не все встигаєш, і здається краще і швидше купити паску в магазині. та я перемагаю цю спокусу, бо розумію, наскільки важливими для дітей є спільна праця, очікування свята й сам церковний обряд: освячення власноруч спеченої пасочки та прикрашених яєць.

дорогі матусі, даруйте своїм дітям побільше радісних хвилин, бо згадка про них залишиться на все життя.


Хапатиму,оббиватиму,розроблятиму, винаходитиму; буду оббивати, буду хапати, буду розробляти,буду винаходити.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS