Ответы на вопрос:
мета: навчати учнів оцінювати власний вклад у збереження природи; розвивати пізнавальну активність; виховувати у дітей бережливе ставлення до природи.
хід уроку
i. організаційний момент
ii. актуалізація опорних знань
перевірка завдання
учні у парах презентують розповіді про квіти, які їм найбільше подобаються, або улюблені квіти їхніх родин.
і людям, що зростили ліс
і людям, що зростили ліс:
за всі дуби, ялини в пишнім гіллі і за красу отих зелених кіс,
в яких стоять гнучкі берізки білі.
коли б не ліс, не знали б ми про те,
що є фіалка й пролісок на світі,
як у маю конвалія цвіте —
найкраща, найніжніша поміж квітів.
від суховіїв сохнула б земля,
була б вона подібна до пустелі.
а ліс накличе хмари на поля —
дощі проллються весняні, веселі
і людям, що зростили ліс.
м. познанська
— чому ми дякуємо людям, що зростили ліс?
— що попросила б людей природа, якби вміла розмовляти?
iii. повідомлення теми і мети уроку
— сьогодні на уроці ми розглянемо можливі скарги від природи.
iv. вивчення нового матеріалу 1. розповідь учителя
— послухайте оповідання про сумні пригоди коника.
сидів у траві коник. розглядав усе довкола. сонце світило, і так приємно, тепло було конику в соковитій траві, що він зіпнувся на ніжки і засюрчав. рантом зашуміло, і на коника упала тінь. зверху щось звалилося і притиснуло його до землі
— я коника спіймав] — промовив один хлопчик до іншого.
— покажи! — попросив інший.
перший протиснув пальці під долоню, якою накривав коника, боляче здушив його, а потім узяв за складені крильця. коник намагався вирватися, почав розгинати свої ніжки, які завжди рятували його, однак нічого не виходило.
— ого,— промовив другий хлопчик,— дивись, які у нього довгі вуса. і ніжки смикаються.
він схопив ніжки коника. але перший хлопчик був не такий злий і легковажний, як другий. він розумів, що коник живий, що він також бачить навколишній світ — сонце, небо,
— не чіпай його,— сказав перший хлопчик. ми його відпустимо. нехай собі стрибає.
клас
і кинув коника далеко у траву. упав коник у траву і пострибав чим далі від небезпечного місця.
за ю.аракчеєвим
— розкажіть, чи доводилося вам спостерігати за схожою поведінкою дітей чи дорослих.
— часто природу руйнує бездумна, безвідповідальна поведінка людей. добрі й розумні вчинки захищати природу.
пройдіться вулицями свого населеного пункту. зверніть увагу на тіла живої і неживої природи. напишіть розповідь-скаргу від імені рослини, тварини, ґрунту тощо. зобразіть скаргу за малюнка.
поміркуйте, що можна зробити, щоб виправити ситуацію.
після закінчення роботи проведіть презентацію. запросіть на неї дітей з інших класів, батьків.
оцініть результати роботи.
2. фізкультхвилинка
v. узагальнення й систематизація знань
робота в групах
— уявіть, що квіти, дерева і птахи вирішили написати побажання людям. запишіть їх побажання. потім з кращих побажань можна зробити красиві плакати і розвісити їх у парку або в лісі.
— кожна група отримує запитання, яке необхідно обговорити вголос, висловити свої міркування, дійти спільної думки та зробити висновок.
а) що запише нежива природа в книгу скарг?
б) що запишуть рослини в книгу скарг?
в) що запишуть птахи і тварини у книгу скарг?
учні разом з учителем читають скарги і на кожну з них відповіді. зразок скарг від природи
1) «не рвіть нас з коренем, а зрізуйте ножем.» чия це скарга? чому потрібно зрізати ножем?
2) «ми поспішали, прилетіли до своєї шпаківні, а вона розбита. як нам жити? де? » чия це скарга? як учинити?
3) «ми — солдатики і жучки-сонечка. тільки сонечко пригріло, ми вилізли погрітись, а діти швидко нас зловили і стиснули у долоньках. не беріть нас до рук! благаємо! » хто звертається по ?
4) «я — річка. мені важко нести у воді каміння, сміття, непотрібні речі. незабаром пропаде вся риба». що ми повинні зробити, щоб річці?
5) «просять дерева — не рвіть наші гілки, листя. нам дуже боляче! » як ми можемо відповісти на цю скаргу?
vi. підбиття підсумків. рефлексія
— про що йшлося на уроці?
— що вас зацікавило?
vii. є завдання
— напишіть розповідь-скаргу від імені рослини, тварини, ґрунту тощо. зобразіть скаргу за малюнка .
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Математика
-
azko12.09.2022 15:10
-
sevasik1223.12.2020 10:15
-
vaporen12.03.2022 19:01
-
DAmigoX21.04.2020 08:47
-
Fanapav27.11.2022 05:36
-
Brot200710.05.2020 15:32
-
Рама8ан21.05.2021 16:09
-
26906916.06.2023 18:21
-
Nazar090507.02.2021 07:18
-
Alexa971107.09.2022 08:41
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.