Яка тема , ідея , основна думка твору "щука"

185
259
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


«щука» глібов аналіз тема «щука»: зображення суду (його несправедливість і залежність від панівних класів ) над щукою, яка здійснювала різноманітну шкоду в ставку його жителям і отримала вирок повернутися знову в річку. ідея «щука»: засудження дій судочинства, їхня легковажніст , безглуздість , а через образ лисиці — підступності, хитрості, хабарництва. основна думка: «як не мудрують, а правди ніде кінців не можна поховати …». мораль «щука»: судді зобов’язані діяти відповідно до законодавства, а не підтримувати зацікавлену ​​особу ( лисицю). глібов засуджує хабарництво, несправедливість, лицемірство. герої байки «щука»: судді — два осли, шкапа, два цапи; щука, лисичка, автор. сюжет «щука» хижій щуці в суді пред’явлено звинувачення. вона настільки завинила («того заїла в смерть, другого обідрала»), що її злочин вже не можна буде прикрити — «кінців не можна поховати». і все ж лисиця, як адвокат, щоб хижакові , запропонувала суддям «ворожу щуку утопити». прихильність лисиці визначена не тільки станової солідарністю: а чутка у гаю була така, що нiби щука та частенько, як тiльки зробиться темненько, лисицi й шле то щупачка, то сотеньку карасикiв живеньких або линiв гарненьких… судді прислухалися до пропозиції лисиці і винесли відповідний вирок. композиція «щука» введення. за злочинну діяльність щуку силоміць представили до суду. опис суддів. таємний зв’язок щуки і лисиці. основна частина. судовий процес над щукою. винесено вирок, дія якого припинена. закінчення. новий вирок суддів за пропозицією лисички: «у річці ворожу щуку утопити! » що й було виконано. усі образи в цій байці є алегоричними. за масками криються типові персонажі з реального життя. письменник бачив навколо себе суспільну несправедливість і не міг з нею змиритися, тому засудив її у своєму творі. бо кожному українцеві по-справжньому болять негаразди та нечесність у своїй рідній землі. леонід глібов у байці «щука» зображує сучасну йому систему судочинства, і змальовуючи узагальнені образи суддів та працівників судової системи. автор наголошує на проблемах нерозумності деяких державних працівників.

Головні герої (остап та соломія) прагнуть до волі.  мужність,відвага-їх  головні риси. твір виховує героїчний дух.  треба завжди любити свою країну.  якщо уважніше прочитати твір,ми побачимо,що усі біди героїв почалися,коли остап проклинає україну(після цих слів  в нього влучила куля).твір також закликає бути гідними нащадками своїх предків,боротися за волю,але ще бути уважними до інших.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS