Есть ответ 👍

Які бувають шкідливі та корисні бактерії скажите

159
329
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Лина7839
4,6(57 оценок)

бактерії з'явилися приблизно 3,5-3,9 млрд років тому, вони були першими живими організмами на нашій планеті. з часом життя розвивалося і ускладнювалося - з'являлися нові, щоразу більш складні форми організмів. бактерії весь цей час не стояли осторонь, навпаки, вони були найважливішою складовою еволюційного процесу. саме вони першими виробили нові форми життєзабезпечення, такі як дихання, бродіння, фотосинтез, каталі а також знайшли ефективні способи співіснування практично з кожною живою істотою. винятком не стала і людина.6

але бактерії - цілий домен організмів, що налічує понад 10 000 видів. кожен вид унікальний і йшов своїм еволюційним шляхом, як наслідок виробив свої унікальні форми співіснування з іншими організмами. одні бактерії пішли на тісну взаємовигідну співпрацю з людиною, тваринами та іншими істотами, - їх можна назвати корисними. інші види навчилися існувати за рахунок інших, використовуючи енергію та ресурси організмів-донорів, - їх прийнято вважати шкідливими або патогенами. треті пішли ще далі і стали практично самодостатніми, все необхідне для життєдіяльності вони отримують від навколишнього середовища.3

всередині людини, як і всередині інших ссавців, живе неймовірно велика кількість бактерій. у наших тілах їх в 10 разів більше, ніж всіх клітин організму разом узятих. серед них абсолютна більшість - корисні, але парадокс в тому, що їх життєдіяльність, їх присутність всередині нас - це цілком нормальне явище, вони залежать від нас, ми в свою чергу від них і при цьому ознак цієї співпраці ми ніяк не відчуваємо. інша справа - патогени, шкідливі бактерії, опинившись всередині нас їх присутність одразу стає помітною, а наслідки їх активності можуть стати дуже серйозними.3

корисні бактерії

переважна більшість з них - це істоти, що живуть в симбіотичних або мутуалістичних зв'язках з організмами-донорами (усередині яких живуть). зазвичай такі бактерії беруть на себе частину функцій, на які не здатний організм господаря. прикладом можуть служити бактерії, що живуть в травному тракті людини і перетравлюють частину їжі, впоратися з якою самотужки шлунок не в змозі.

деякі види корисних бактерій: кишкова паличка (лат. escherichia coli)

є невід'ємною частиною флори кишечника людини і більшості тварин. її користь важко переоцінити: розщеплює незасвоювані моносахариди, сприяючи травленню; синтезує вітаміни групи k; запобігає розвитку патогенних і хвороботворних мікроорганізмів в кишечнику.

макрофотографія: колонія бактерій escherichia coli, які левову частку мікрофлори кишечника більшості теплокровних тварин.

молочнокислі бактерії (lactococcus lactis, lactobacillus acidophilus та ін.)

представники цього загону присутні в молоці, молочних і ферментованих продуктах, і в той же час є частиною мікрофлори кишечника і ротової порожнини. здатні зброджувати вуглеводи, зокрема лактозу, і виробляти молочну кислоту, яка є головним джерелом вуглеводів для людини. шляхом підтримки постійно кислого середовища стримують зростання несприятливих та хвороботворних бактерій.

біфідобактерії

найбільш значимий вплив біфідобактерії чинять на грудних дітей і ссавців, до 90% їх кишкової мікрофлори. шляхом вироблення молочної та оцтової кислот вони повністю запобігають розвитку гнильних і хвороботворних мікробів в дитячому організмі. крім того біфідобактерії: сприяють перетравленню вуглеводів; забезпечують захист кишкового бар'єру від проникнення мікробів і токсинів у внутрішнє середовище організму; синтезують різні амінокислоти і білки, вітаміни групи k і b, корисні кислоти; сприяють всмоктуванню кишечником кальцію, заліза та вітаміну d.

шкідливі (патогенні) бактерії

до патогенних зазвичай відносять види, які паразитують на інших організмах. але в деяких випадках шкідливими для людини можуть стати безпечні і навіть корисні бактерії, наприклад при ослабленні імунітету продукти життєдіяльності зазвичай неймовірно корисної кишкової палички можуть призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту: отруєння, діарей та ін.

деякі види патогенних бактерій: salmonella typhi

ця бактерія є збудником дуже гострої кишкової інфекції, черевного тифу. salmonella typhi виробляє токсини небезпечні виключно для людей. при зараженні відбувається загальна інтоксикація організму, яка призводить до сильної лихоманки, висипання по всьому тілу, у важких випадках - до занепаду лімфатичної системи і як наслідок до смерті. щорічно в світі фіксується 20 млн випадків захворювання на черевний тиф, 1% випадків призводить до смерті.2

колонія бактерій salmonella typhi

правцева паличка (clostridium tetani)

znanija114
4,7(3 оценок)

Так как дальтонизм - болезнь мужская, то отец явно здоров (гомозиготный доминантный), а мать может быть как гомозиготная рецессивная, так и гетерозиготная. Дочь, в таком случае, гетерозиготная или гомозиготная доминантная. Сын в любом случае гетерозиготный.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS