Ответы на вопрос:
експресіоністська образність в українській літературі. (сучасні літературознавці зазначають, що уперше термін вжито у 1911 році німецьким поетом г. вальденом, але в українській літературі риси експресіонізму з’явилися у 20-ті роки xx ст. у творчості а. головка, миколи хвильового, м. куліша, а далі д. павличка, л. костенко, і. драча. але одним із перших засоби експресіонізму використовує в. стефаник.)
використання засобів експресіонізму у творчості в. стефаника. (експресіонізм — це така течія у модернізмі, яка базується на емоційній виразності, особливій загостреності зображувальних засобів з метою впливу на читача. цій течії притаманний соціально-критичний пафос.)
протест проти соціальної несправедливості і засоби імпресіонізму. (горе селянина, його соціальну незахищеність зображено «коротко, сильно і страшно» і в новелі «камінний хрест», і в новелі «новина». засобом імпресіонізму у творчості стефаника є перш за все спосіб побудови сюжету, у центрі якого виразна гротескна деталь. у новелі «камінний хрест» — це гой самий хрест, який воздвиг іван дідух собі й дружині ще за життя. 1 цей хрест набуває значення символу, який виражає головну думку сильно й експресивно: жити у такому суспільстві неможливо, але й без батьківщини — не життя. вчинок гриця летючого з новели «новина» приголомшує одразу: вбив власне дитя з любові й жалості, бо не міг бачити, як умирає дитина з голоду. гротескність події покликана вплинути на почуття читача, змушує замислитися над соціальною несправедливістю.)
експресіонізм у антивоєнних новелах. (одним із прийомів експресіонізму є емоційна організація монологічного мовлення. саме цей прийом бачимо у новелі «сини», де сюжет, на перший погляд, абсолютно реалістичний, але постає він не у хронологічній послідовності і має на меті не зображення типового характеру в типових обставинах, а дорівнює події внутрішнього бутл’я подіям зовнішнім. відтак єдиною реальністю залишаються емоції та переживання головного героя, майстерно передані через градацію почуттів, висловлених героєм у різкій емоційній формі. емоційно несподіване сприйняття світу, де точаться війни, зображене через дітей, як у новелах «діточа пригода» або «піступка». експресивна виразність авторської думки досягається саме таким чином.)
новела — особливий жанр. (в. стефаник використовує найчастіше саме новелу, бо цей жанр у короткій формі може передати дуже виразно авторську думку, адже для цього жанру не існує диктату сюжету. а для експресіонізму сюжет, його форма має підпорядковане значення. головне — форма впливу, форма подачі думки.)
вражати — значить спонукати до думки та дії. (усі новели в. стефаника у центрі уваги тримають особливу подію або вчинок, які вражають, навіть приголомшують своєю трагічністю. мета автора — вразити, змусити до дії. робить він це часто саме засобами експресіонізму — особливою емоційно виразною манерою зображення подій, які мають важливе значення не лише для головних героїв.)
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
vasta555555510.02.2021 04:35
-
190G21.03.2022 16:48
-
MaDooon02.06.2020 04:57
-
kamszh30.08.2020 14:56
-
vipyanalukyan11.07.2022 04:39
-
ХАМЕЧОКЕ203610.04.2020 21:15
-
Марина3684330.09.2022 10:31
-
koliskynakate2030.05.2021 12:24
-
vladislavshisho23.06.2023 04:40
-
efimovan15.05.2022 10:27
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.