Есть ответ 👍

Краткое описание "хозяйство и быт сакских племен"

191
439
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Noop1
4,4(36 оценок)

Объяснение:

НАСТУП НІМЕЦЬКИХ І ШВЕДСЬКИХ ЛИЦАРІВ НА СХІД

З кінця XII в. німці починають активно в прибалтійські землі, де здавна жили слов'янські, литовські, латиські та фінно-угорські племена. Вони здавна підтримували тісні культурні, економічні та політичні зв'язки з російськими землями. Підкоривши слов'ян, німці рушили на територію Лівонії (Східної Прибалтики), названої на честь племені лівів, і в 1201 р заснували місто Ригу. Для захоплення земель і насильницької християнізації Східної Прибалтики в 1202 був утворений Орден мечоносців. До 1212 хрестоносці захопили практично всі землі лівів (звідси і назва Лівонія), а в 1215-1216 рр. вони окупували майже всю територію Естонії. У боротьбу за прибалтійські землі включилися також датські лицарі, які захопили Північну Естонію і заснували 1219 р на місці стародавньої фортеці естів Лінданісе місто Ревель (Таллінн). У 1224 році, після довгої облоги, хрестоносці взяли штурмом місто Юр'єв (Тарту), а в 1226 р почали наступ на прусів. Для цього в Прибалтику спеціально прибули лицарі Тевтонського ордена, заснованого ще в 1196 року в Сирії в період хрестових походів хрестоносців в Прибалтиці суперечило інтересам Новгорода. Тому, наприклад, ще новгородський князь Мстислав Удатний неодноразово здійснював успішні військові походи проти лицарів. У 1234 р новгородсько-суздальський князь Ярослав Всеволодович розгромив хрестоносців в битві на річці Емайигі, а в 1236 р нищівної поразки їм завдали литовці і земгали в битві біля Шауляя, де загинула вся верхівка ордена разом з магістром. Зіткнувшись з наростаючим опором місцевих племен і новгородців, Орден мечоносців у 1237 р був перейменований в Лівонський орден та став відділенням більш могутнього Тевтонського ордена. Об'єднання двох лицарських орденів, їх співпраця з датськими феодалами і втручання шведів вкрай ускладнило обстановку в Прибалтиці і Північно-Західної Русі. У 1237 р лицарі Тевтонського ордена спробували вторгнутися і в межі Південно-Західної Русі, але були розгромлені дружиною князя Данила Романовича Галицького.

Скориставшись важким становищем Русі, обескровленной монголо-татарською навалою, в липні 1240 в гирлі річки Неви увійшов шведський флот з військом хрестоносців під командуванням ярла (герцога) Біргера Магнуссона - зятя шведського короля і фактичного правителя країни. Флот піднявся по Неві до впадання в неї річки Іжори і кинув якір. На берег висадилася лицарська кіннота, і було розгорнуто військовий табір. Шведи планували взяти штурмом місто Стара Ладога, а потім осадити Новгород. Молодий новгородський князь Олександр Ярославич (1221-1263 рр.), Вчасно попереджений старійшиною Іжорського племені Пелгусій, негайно рушив до місця висадки шведів. 15 липня 1240 князь непомітно підійшов до шведського табору і зробив раптовий напад на нічого не підозрювали лицарів, відрізавши їх від кораблів. В результаті шведський табір був практично повністю знищений. У битві важко постраждав сам ярл Біргер Магнуссон, якого новгородський князь вразив списом в обличчя.

Одночасно в Північно-Західну Русь рушили війська Лівонського ордену спільно з данськими і німецькими лицарями. Улітку 1240 хрестоносці захопили фортецю Ізборськ, а потім взяли в 1241 р місто Псков. Злякавшись хрестоносців, які опинилися буквально в 30 верстах від Новгорода, новгородці за рішенням віча терміново повернули до міста раніше вигнаного ними князя Олександра Ярославовича. Він очолив новгородське військо і захопив фортецю Копор'є, а взимку 1242 р звільнив від хрестоносців Псков. Після цього ополчення і надіслана на до володимиро-суздальська дружина рушили до Чудського озера - назустріч основним силам Лівонського ордену. Бажаючи перекрити хрестоносцям шлях, Олександр Невський розмістив війська на льоду озера під прикриттям крутого берега поблизу Вороньего Каменя, повністю позбавивши противника свободи маневру.

5 квітня 1242 р на сильно підталому льоду Чудського озера відбулася знаменита битва, що отримала назву Льодового побоїща. Результат битви вирішили флангові удари російських полків. Не витримавши натиску, війська Лівонського ордену в паніці бігли по льоду Чудського озера. Значення цієї перемоги полягає в тому, що була значно ослаблена військова міць Лівонського ордену і зупинена його експансія на Схід. В результаті ливонские лицарі були змушені 1243 р відправити посольство в Новгород і укласти мирний договір. Проте вже до кінця XIII в. Лівонським орденом була захоплена значна частина Прибалтики. Правда, всі спроби Ордена знову на Схід зустрічали жорстку відсіч.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS