3. поясніть вислів: «мрійний, бентежний живе серед нас, грізний і ніжний, великий тарас» (4-5 речень).
220
368
Ответы на вопрос:
Тарас був дуже винахідливий хлопчина. він навіть ходив шукати залузні стовпи , які підперають небо та великі залізні ворота в які сонце заходить , як корови у хлів . бентежний тому що старався бути найкращим т анавіть часткоово якимось особливим . ніжний тому що він був спокійний , до своїх товаришів ставився дуже добре та виховано . грізний тому що його заарештували за 3 срібні монети ,які вкрав не він а син його мачухи степан .
Удрамі «талан» м. старицький ставить і розв’язує з демократичних позицій низку важливих на той час проблем, зокрема таких, як доля митця в буржуазному суспільстві, ставлення цього суспільства до митця перед народом та боротьба за реалістичні шляхи розвитку мистецтва. події, змальовані в драмі, відбуваються в добре відомому для старицького мистецькому світі. чудово знаючи стан театральних справ на україні, добре розуміючи велике значення сценічного мистецтва в житті народу, драматург правдиво відтворив важкі умови життя та праці акторів українських театрів. він показав, що причиною цього було буржуазно-поміщицьке суспільство з його антигуманними законами життя та розтлінною мораллю. старицький уперше в українській літературі порушив тему життя та творчих буднів українських акторів. ця п’єса, як зазначає автор у назві, «із побиту малоруських акторів». драматург зображує діяльність прогресивних митців, що прагнуть своєю сценічною працею вірно служити народові. борючися проти апологетів безідейного мистецтва, мистецтва для розваги, вони захищають основні принципи реалістичного, народного театру, його могутню соціально-виховну роль. такими є степан безродний, марко жалівницький, ганна кулішевич та інші актори. до належить і молода талановита актриса марія лучицька. у театрі лучицька веде тривалу боротьбу проти сваволі та інтриг з боку бездарної артистки катерини квятковської, деспотичного антрепренера трупи юрія котенка, продажного репортера газети аврама юрковича та інших. усі вони не тільки заважають творчій праці актриси, але й прискорюють її трагічний кінець. у драмі «талан» основну увагу драматург зосереджує на всебічному розкритті образу лучицької, на показі її сценічного та особистого життя. інші персонажі зображені блідніше: вони власне підпорядковані більш широкому розкриттю образу головної героїні твору. користуючись великим успіхом на сцені, лучицька прагне до особистого щастя, не розуміючи того, що воно для неї можливе лише в натхненній творчій праці на користь народу. трагічна смерть артистки — типове явище у класовому тодішньому суспільстві, панівні кола якого вороже ставились як до справжнього мистецтва, так і до талановитих діячів сцени. тема «талан»— зображення життя інтелігенції, театру, життєвого вибору служителів мистецтва.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська література
-
НЕЗНАЙКА12398712.12.2021 07:35
-
Ампорик26.11.2021 19:01
-
kresofbro17.03.2020 08:29
-
zzzz888827.07.2020 12:50
-
Helpmepleasewith11.05.2022 11:41
-
Cektumcempra14.11.2022 14:17
-
NextHelp14.04.2020 02:50
-
Cgdhksfggsfjkddf05.03.2022 01:51
-
omanivchuk13.10.2021 00:29
-
СКОФИЕЛД01.03.2022 05:41
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.