Есть ответ 👍

Випишіть із вірша "мріїї" лесі українки, метафори й єпітети. у дитячі любі роки, коли так душа бажала надзвичайного, дивного, я любила вік лицарства. тільки дивно, що не принци, таємницею укриті, не вродливі королівни розум мій очарували. я дивилась на малюнках не на гордих переможців, що, сперечника зваливши, промовляли люто: «здайся! » погляд мій спускався нижче, на того, хто розпростертий, до землі прибитий списом, говорив: «убий, не ! » не здававсь мені величним той завзятий, пишний лицар, що красуню непокірну взяв оружною рукою. тільки серце чарувала бранки смілива відповідь: «ти мене убити можеш, але жити не примусиш! » роки любії, дитячі, як весняні води, зникли, але гомін вод весняних не забудеться повіки. він, було, мені лунає у безсонні довгі ночі і єднається так дивно з візерунками гарячки: мріє стеля надо мною, мов готичнеє склепіння, а гілки квіток сплелися на вікні, неначе грати. од вікна до мене в хату червонясте світло впало, – чи то вуличнеє світло, чи то полиски пожежі? що се так шумить невпинно? навісний, безладний гомін! чи в крові гарячка грає, чи війна лютує в місті? чи се лютий біль у мене тихий стогін вириває, чи то стогне бранець-лицар, знемагаючи на рани: «хто живий у сьому замку? хто тут має серце в грудях? другом будь, зійди на вежу, подивись на бойовисько! подивись на бойовисько, хто кого перемагає? чи над лавами ще в’ється корогва хрещата наша? коли ні, – зірву завої! хай джерелом кров поллється, будь проклята кров ледача, не за рідний край пролита! ні, я чую наше гасло! ось воно все голосніше… зав’яжіть тісніше рани, шкода кров губити » так дитячі мрії грали між примарами гарячки. а тепер? – гарячка зникла, але мрії не зникають. і не раз мені здається, що сиджу я у полоні і закута у кайдани невидимою рукою. що в руці у мене зброя неполамана зосталась, та порушити рукою не мені кайдани. глухо так навколо, тихо, не шумить гарячка в жилах, не вчувається здалека дикий гомін з бойовиська. так і хочеться гукнути, наче лицар мрій дитячих: «хто живий? зійди на вежу, подивися наоколо! подивись, чи в полі видко нашу чесну короговку? коли ні, не хочу жити, хай мені відкриють жили, хай джерелом кров поллється, згину я від згуби крові. будь проклята кров ледача, не за чесний стяг »

116
485
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Епітет-це слово,що вказує на одну з  ознак   предмета якиц називаєтьчя і має на метв конкретизувати уявлення про ньогоприклад: ясне  сонечко, чорноброва дівчинонька. метафора-це перенесення рис із одного предмета, істоти, явища на іншу істоту, предмет, явище на підставі подібності.

Объяснение:

Михаил Стельмах родился 11 (24) мая 1912 года в селе Дьяковцы (ныне Литинского района Винницкой области Украины) в бедной крестьянской семье. В 1929 году по окончании школы поступил в Винницкий педагогический техникум, затем на литературный факультет Винницкого педагогического института, который окончил в 1933 году. В 1933—1939 годах работал учителем. В 1939—1945 годах служил в РККА, сначала рядовым артиллеристом, а с 1944 года после двух тяжёлых ранений и лечения в Уфе — корреспондентом газеты Первого Украинского фронта «За честь Отчизны». Во время войны в Воронеже и Уфе были опубликованы сборники стихов Михаила Стельмаха. По окончании войны пришёл на работу в Институт искусствоведения, фольклора и этнографии АН УССР, где проработал до 1953 года[1].

М. А. Стельмах умер 27 сентября 1983 года. Похоронен в Киеве на Байковом кладбище.

Сын — известный писатель и сценарист

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська література

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS