Есть ответ 👍

"не все те отрута,що неприємно на смак"не большое.

187
306
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Идатний український філософ, письменник, поет і просвітитель-гуманіст г. с. сковорода є автором цілої низки притч-оповідей, які мають алегоричний повчальний характер. притчі г. сковороди з упевненістю можна назвати справжніми байками, бо вини так само мають мораль, діалог і сюжет. у притчах автор висловлював свої особисті педагогічні, естетичні і філософські погляди. наприклад, притча г. сковороди «вдячний еродій» присвячена важливій ролі природних людських нахилів у справі навчання і виховання.а ось притча «вбогий жайворонок» навчає читачів судити про людей не за обличчям, а за серцем і розумом. в цьому творі письменник виступає проти паразитичного існування і зажерливості панів. він впевнений, що будь-кому треба жити чесно і стерегтися «споживати чуже добро» – саме так радить своїм читачам г. сковорода. що не поклав – то не руш. також автор закликає до гуманності: «хай болить тебе горе ближнього».відправляючись думкою у майбутнє, г. сковорода досить часто замислювався, якою ж буде людина наступних поколінь і яким буде прийдешнє суспільство. він мріяв про те, що в майбутньому людина буде досконалою – справедливою, порядною, доброю і розумною. г. сковорода усе своє життя шукав відповідь на питання: як зробити людину саме такою? а зробити це можна, насамперед, поширенням знань. тому філософ і письменник у працях і філософських листах утверджував культ розуму.твори г. сковороди і зараз знайти відповіді на одвічні людські питання. а одним із свідчень глибини творчості письменника є її афористичність. з творів г. сковороди пішла мандрувати по світу не одна крилата фраза, серед яких і добре відомий більшості освічених українців вислів «не все те отрута, що неприємне на смак».цей вираз досить простий для розуміння. щодо того, як особисто я розумію цю крилату фразу, то я вважаю, що вона чимось нагадує іншу приказку: «не все то золото, що блищить». це позначає, що більшість людей сприймає події, явища і людей по їх зовнішньому вигляду і поверхневим якостям, не замислюючись більш глибоко. я вважаю, що цим висловом г. сковорода намагався довести до людей, що інших треба сприймати не по зовнішньому вигляду, а по їх душевним та моральним якостям. те ж саме можна сказати і про будь-які неживі речі. адже, наприклад, звичайна пігулка, гірка на смак, у деяких випадках може врятувати людині життя, а багато смертельно небезпечних сумішей мають приємний запах і смак. таких прикладів з нашого життя можна безліч. і тому я вважаю, що треба не забувати крилатий вислів «не все те отрута, що неприємне на смак» і частіше замислюватися над тим, з чим, або з ким ти маєш справу.

Перш за все за його найвідомішу збірку "кобзар"

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS