dickosh97
09.08.2022 06:20
История
Есть ответ 👍

Яка з подій спричинила боротьбу литовської знаті наполі з князем автостопом за збереження великого князівства литовської окремої держави?

177
374
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Умник333331
4,7(43 оценок)

Главою  великого князівства литовського   був  великий князь   –  господар . у період ранньофеодальної монарії 13–14 ст. до складу литовської держави входили литовські, білоруські і українські князівства; взаємини між великим князем і місцевими князями мали васальний характер –  місцеві князі   на вимогу великого князя повинні були брати зі своїм військом участь у воєнних походах та великокнязівській раді, платити данину (підданщину). до початку 14 ст. великий князь ніби поділяв владу з удільними князями, з яких кожен мав свою раду, до якої входили служилі бояри, вищі урядовці і духовенство, та на своїй землі був верховним суддею, адміністратором, командував військом, збирав податки, залишаючи частину собі; великий князь не міг втручатись у внутрішню адміністрацію удільних князів та приймати апеляції на їхні присуди і рішення. та, на відміну від київської русі, литва не розпалась на окремі князівства, залишившись єдиною і централізованою, оскільки великий князь мав і формальну, і реальну верховну владу – його укази і розпорядження були обов`язковими для місцевих князів, які були не співправителями, а лише дорадниками і виконавцями його волі, та намісників. великі князі активно втручались у роздачу земель місцевим князями і у призначення ними місцевої адміністрації (урядників), а також розглядали скарги населення на місцевих князів. процес централізації завершився експропріацією князівських наділів і перетворенням місцевих князівств у  провінції   – воєводства і староства. позбавлені земельних володінь і влади над місцевим населенням, князі з васалів великого князя перетворились на його слуг і поступово змішались з верхівкою служилої знаті. землеволодіння стало нерозривно пов`язаним зі службою, передусім військовою, великому князеві, завдяки чому він розпоряджався усіма матеріальними засобами держави і військовими силами. різні землі мали своє іння лише у господарських справах, опіці над церквою, судочинстві та інших незначних місцевих справах. остаточно удільні князі втратили державницькі права і перетворились у підданих великого князя після привілею 1434 р.
larson6909
4,8(50 оценок)

обострение земельного вопроса самоуправство феодплов на местахпротиворечие интересов народа и политики хана Жангира Налоговые тяготыстроительство новых русских крепостей

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS