Задали написать сказку по укр.мов про фразеологізми. хотя бы на мысль нагнать.я в сочинениях в никакую!
300
500
Ответы на вопрос:
Колись давно, ще за царя гороха, в одному селі жили два брата. один з них був дуже багатий, але й жадібний. він беріг своє золото, мов зіницю ока. а другий, молодший, був бідний, як церковна миша, зате сам собі пан. щодня тяжко працював на полі. і ось одного разу прийшла тяжка година в село. урожаю не було, та й роботи теж. стало бідному брату геть непереливки, за душею нічого не має. треба йти до багатого, чолом бити, просити. от, не ві в довгий ящик, пішов. а багатий каже : "дідька лисого тобі, а не грошей". розплакався бідний, та нікуди діватися - пішов додому з порожніми руками. іде лісом, аж назустріч йому старенька бабуся. каже до нього: "ой, пане, понесіть мене на руках трошки, бо дуже ноги болять". пошкодував бідняк стареньку, закачав рукава, взяв на плечі та й поніс, хоч сам від голоду ледь ноги переставляє. от через деякий час бабця й каже : "дякую тобі, козаче, за . за те, що послухав мене, тобі вибитися з злиднів. чекає тебе тепер золотий дощ." та й зникла. зрозумів бідняк, що це саму долю він ніс на руках. от прийшов додому, та й вирішив підкопати стару яблуню. тільки взявся за лопату, як одразу натрапив на щось тверде. викопав, а там велика скриня з золотом. от тоді він розбагатів та й став жити на широку ногу. всім бідним , та й сам не бідував.почув про це багач, та й завидки його беруть, вовчим оком на брата дивиться. боїться, що хтось його в багатстві переплюне. пішов випитувати, де ж у бідняка стільки грошей взялося. а молодший брат взяв, та й розповів все по правді.от багач, бувши тертим калачем, вирішив теж лісом побродити, стареньку пошукати. ходив цілий день, ходив, та тільки дурно ноги оббив. прийшов злий додому, аж раптом хтось стукає у двері. відчинив, аж там маленьке дитятко стоїть, хліба просить. старший брат як розізлиться, як закричить: "ану геть йди, злидне, бо собак випущу! буду я ще всім свого хліба роздавати! " а це була доля, яка перевтілилася в дитину. розсердилася вона на багача. тільки змахнула рукою, як все господарство багача дотла згоріло. залишився той голий і босий. пішов тоді він до брата по . молодший брат був добрим, не згадував про те, як йому колись відмовили. чим міг - допоміг. адже брат, як і друг - пізнається в біді. з тих пір старший брат зарубав собі на носі, що не можна гоголем ходити, коли ти на коні, а треба всім , щоб і тобі в біді.
є чимало казок, у яких діють звичайні люди, описуються різні події, предмети, явища. ці казки називаються побутовими, бо вони відтворюють щоденне життя народу. часто в казках цього циклу виступають персоніфіковані образи долі, горя, щастя, правди й кривди. казки звеличують працьовитість, щирість та розсудливість, а висміюють – ледарство, егоїзм, зарозумілість, скупість, зажерливість, брехливість тощо. гумор і сатира – риси, притаманні багатьом казкам.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Українська мова
-
Ксения20061215.08.2021 06:22
-
ВероничкаКлубничка2109.03.2022 11:45
-
Max293406.06.2023 19:35
-
Маря0408.12.2022 02:29
-
DUGLASMORFINI18.09.2022 12:54
-
alenaalefirova10.10.2021 14:05
-
Саняша6922.06.2022 22:34
-
artemmaslov25Artem17.10.2022 08:19
-
artem87720.07.2021 21:03
-
danilpostnyh29.10.2020 23:21
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.