Есть ответ 👍

Виписати 6 підрядних речень і з*ясувати відношення між ними

163
231
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


  підрядні сполучники у складнопідрядних реченнях приєднують підрядну частину до головної. вони бувають: часові: коли, доки, поки, тільки, ледве, як тільки (ми пішли з вечірки,  коли   стемніло.)умовні: якщо, якби (аби), коли, тільки (я стала б  поетессою,  якби   уміла писати вірші! )мети: щоб, для того щоб, з тим щоб (бабуся вийшла,  щоб   попрощатися із онуком, який їхав на навчання в інше місто.)допустові: попри те що, хоч, дарма що, хай (я встигла купити все необхідне,  дарма   що була останньою в черзі.)порівняльні: як, ніби, наче, неначе, нібито, начебто (кіт, втікаючи від барсика  наче   пташка, злетів на підвіконня); міри та ступеня: щоб, що, як, чим, тим (він тікав так швидко, що і обернутися не встиг.)

Не знала я, що сум такий огорне (л. костенко. маруся чурай).  кузько, незважаючи на те що по натурі був чоловік запальний, говорив тепер поволі, мляво (г.тютюнник. вир)    не радій, бо я його порятувала (л. українка. лісова пісня).не міг уже зробити нині нічого порядного, тому й перебрав петро всякі важніші почини ґазди сього дня на .кобилянська. земля)     на печі так хтось закашлявся, що здалося, ніби він поодриває легені (ю.яновський. вершники). сум десь вийшов із повітки, а в кутках її наче засіло щось злорадне, єхидне, зле і слідкувало за нами (в. винниченко. момент).

я поважаю нашу рідну мову. для мене вона скарбниця крилатих висловів, нових для мене слів. з її я вчуся пізнавати навколишній світ. вчуся правильно розмовляти, що є мені в житті. і тому я ставлюся дуже шанобливо до своєї рідної мови.

я одна людина серед тисячі та мільйонів людей, і зробити, звичайно, можу не багато. про нашу рідну мову потрібно піклуватися щодня, щохвилини. на мою думку, найкраще що ми і особисто я можемо зробити для рідної мови, це розмовляти нею щодня. мова повинна жити, розвиватися, і якщо нею не розмовляти, то вона буде поступово гаснути, а потім може щезнути взагалі.

нам всім потрібно між собою спілкуватися грамотно, правильно складати речення. не слід вживати слів-паразитів, бо вони засмічують нашу мову. також ватро слідкувати за своєю мовою, потрібно обмежити вживання слів-жаргонів, сленгу, тому що мова стає примітивною, коли ми вживаємо такі слова.

«ріже вухо» і робить нашу мову не ладною велика кількість вживаних намислів іншомовного походження. якщо кожен з нас в своїй мові буде вживати іншомовні слова, то це буде не українська мова, а суржик. на жаль, сьогодні мало хто турбується про чистоту нашої мови. і вже часто чути, що в україні суржик це вже окрема мова.

для того,щоб писати рідною мовою без помилок, грамотно, потрібно багато читати. а ще читання корисно тим,що дізнаєшся нові слова, знаєш поетів, письменників.

свою рідну мову необхідно знати добре ? це саме найбільше що може зробити кожен із нас для неї. і нікому не треба її нав’язувати. треба завжди вміти показати іі у всій красі, і все її багатство.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS