Есть ответ 👍

Іть написати тві! на тему: чи можна назвати будинок хельмерів ляльковим? (за ''лялькой дім'' ібсена)

130
369
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


П'єса норвезького письменника-драматурга генріка ібсєна «ляльковий дім», можна сказати, є самою відомою із його,творів в нашій країні. дія п'єси відбувається в другій половині xix ст. відображені в ній події спираються на реальні, що мали місце в родині письменниці лаури кілер, знайомої ібсєна.коли починаєш читати твір, то і благополучний красивий дім, і його мешканці, і їх життя — все це зовсім не здається ляльковим чи вигаданим. тут кипить життя і вирують справжні пристрасті. та чим далі заглиблюєшся у вир подій, стаєш свідком непростих родинних відносин, починаєш відчувати і зверхність почуттів, і нещирість стосунків. з добрими намірами нора вдається до брехні. чому? вона хоче хворому чоловікові, та не хоче турбувати хворого батька, тому за підробленим векселем отримує гроші в банку. потім, відмовляючи собі в усьому, поступово виплачує борг потай від чоловіка. мені здається, ця ситуація фальшива і неправильна: якщо чоловік і дружина кохають одне одного, то між ними не має бути секретів. очевидно, нора не відчувала щирості в почуттях чоловіка, якщо боялася йому зізнатися. так і вийшло. дізнавшись про все, хельмер, який тільки недавно називав свою жінку пташкою та білочкою, вже називає її злочинницею, що зруйнувала його життя, не зважаючи на те, що нора старалася для нього. чому ж він не хоче зрозуміти свою «лялечку»? бо він завжди ставився до неї як до своєї власності, ляльки, іграшки, і ніколи не вважав її особистістю. нора пронизливо починає розуміти своє становище — колись вона була лялечкою-донечкою.для тата, тепер вона лялечка- вона розуміє, що навіть до своїх дітей ставиться, як до ляльок. у кінці п'єси нора вже перестає бути «лялькою», «соловейком», вона на повний голос говорить про свою людську гідність, про своє право бути людиною. це несподівано для торвальда, бо конфлікт благополучно закінчився і «лялечка» має зайняти своє звичайне місце. дійсно, дім хельмерів ляльковий, бо він побудований на нещирих стосунках, брехні, непорозумінні. такі конфлікти г. ібсен виніс на сцену. письменник не побоявся заговорити про становище жінки в тогочасному суспільстві, про її право на власну точку зору, про її рівні права з чоловіком. це було зовсім новим для норвезької та й для усієї світової драми. ібсен почав будувати новий театр, куди глядач мав прийти не відпочивати, а думати. і ще одна особливість ібсена — він залишає фінал відкритим. так до кінця й не зрозуміло — то пішла нора чи ні? двері тільки причинені й через них видніється дитяча кімната. можливо, нору зупинить її материнський обов'язок? я думаю, автор хотів закликати глядачів до участі в обговоренні проблеми. хай дискутують, сперечаються, але тільки не помирають духовно, хай не будуть пасивними! здається, ібсену це вдалося. він підняв голос за вільну людину, за те, щоб ніхто не був просто іграшкою, лялькою в чужих руках, щоб суспільство складалося не з «лялькових», а справжніх, міцних осель, де панують кохання і щирість, взаєморозуміння і повага.
men2017
4,4(84 оценок)

Замечательная пьеса бельгийского драматурга мориса метерлинка «синяя птица» повествует о приключениях двоих детей из семьи бедного дровосека. брат и сестра, тильтиль и митиль, отправляются на поиски волшебной синей птицы. эта птица – символ счастья и любви. по сюжету сказки синяя птица волшебна, и только она может излечить больную девочку, внучку феи.прежде, чем добыть птицу, дети в разные приключения в символических волшебных странах: страну воспоминаний, сады блаженств. там они встречают множество живых существ, которые тоже являются символами: время, душу света, материнскую любовь. дети учатся понимать души вещей: хлеб, сахар, вода и молоко предстают перед ними, как живые личности.но ни в садах блаженств, ни в стране воспоминаний, ни во дворце ночи, ни в лазоревом дворце будущего дети не находят птицы. точнее, все птицы, которых они там ловят и сажают в клетку, либо умирают, либо меняют цвет. видимо, счастье не заключается ни в удовольствиях, ни в воспоминаниях, ни в мечтах о будущем. дети проходят весь путь, а когда просыпаются дома в своих кроватках, тильтиль узнает волшебную синюю птицу в своей горлинке.хотя ничего в домике не изменилось, в нем поселилось счастье. дети по-новому, с любовью и , смотрят на самые простые вещи, целуют родителей и животных. тильтиль дарит горлинку больной соседской девочке, и она выздоравливает. затем птица улетает, потому что ощущение счастья привязать к себе невозможно.идея автора в том, что счастье приходит к тем, кто «видит скрытое» от повседневных забот и мелочей. мир становится светлым и волшебным, если смотреть на него, как на волшебство, если дарить любовь, как тильтиль подарил свою горлинку. тогда произойдут чудеса. счастья нельзя добиться насилием, как нельзя посадить в клетку синюю птицу. но «нужно быть смелым, чтобы видеть скрытое». я думаю, автор не зря выбрал героями сказки именно детей. ведь они храбры, чисты душой и верят в сказку больше, чем взрослые

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Литература

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS