Ответы на вопрос:
головний герой повісті м. стельмаха «гуси-лебеді летять» – маленький хлопчик михайлик, який сприймає оточуючий його світ щиро і безпосередньо. усе, що відбувається навколо нього – це справжня казка і диво. як і кожна щаслива людина, михайлик вміє насолоджуватися життям. звичайні речі дарують йому справжнє щастя.
проблеми, які турбують михайлика, для когось, на перший погляд, можуть здатися дрібними, але для нього вони надзвичайно важливі: як пробратися до театру, як пройти босим до хати так, щоб не побачила мама, де дістати цікаву книжку.
хоч михайлик ще маленький хлопчин, вже у цьому віці про нього можна сказати, що він щира і добра людина, яка поважає дорослих та їхню працю, вміє відрізняти злих людей від добрих, лицемірів від щирих, людина, яка більш за все хоче навчатися у школі і стати вчителем. люблять михайлика й оточуючі: дівчина люба ставиться до хлопця як до гарного друга, мар’яна намагається йому , а дядько себастьян з задоволенням провидить з михайликом вільний час.
повість розпочинається красивою і дуже хвилюючою картиною: «прямо над нашою хатою пролітають лебеді». на крилах своїх вони несли життя і весну. «а в цей час наді мною твориться диво: хтось невидимим смичком провів по синьому піднебессі, по білим хмарам, і вони забриніли, як скрипка. я тягнусь догори і сам собі не вірю: від за річки знову над нашою хатою пролітають лебеді! а вища скрипка і срібний відгомін бринять, єднаються над моїм дитинством, підіймають на крила мою душу і забирають її в нерозгадану далину. і хороше, і дивно, і радісно стає мені, малому, в цім світі..». це ще один образ твору, скоріше символ лебединої краси і символ швидкоплинних, неповторних років дитинства, які відчути цей світ набагато досконалішим, добрішим і кращим. саме таким його бачив михайлик, саме таким його бачив і письменник м. стельмах.
цікаво, але в повісті «гуси-лебеді летять» немає негативних персонажів. щодо позитивних образів, то найбільш цікавими є рідні михайлика – його мати та батько, дід дем’ян і бабуся. дідусь хлопчика був незвичайно вмілою людиною і мав «золоті руки». він настільки багато усього вмів, настільки багато людям, що його «знав увесь повіт». найдорожчими для дідуся була «земля, вірна жінка і пісня». він настільки поважав свою дружину, що коли пізно повертався з заробітків, не смів її будити і проводив ніч під її вікном. «…біля вікна дружини і прихопив мого діда останній осінній сон і простуда». дід дем’ян занеміг і незабаром помер. не надовго пережила свого чоловіка і бабуся михайлика.
хлопчик дуже любив свою бабусю. а тій найбільш усього поратися в саду. вона розмовляла з деревами, наче з родичами, і михайликові це дуже . це була людина, що народилася ще за часів кріпацтва. вона не мислила свого життя без дідуся дем’яна: «…уже й життя минуло їхнє, та й досі мої старі жили, наче молодята: не тільки на людях, а й поміж собою вони увесь вік були делікатні, уважні, привітні». тому, мабуть, і не змогла вона залишатися на цьому світі самотньою. пожурилася, прибрала у хаті, та й померла на наступний день.
в образі батька михайлика панаса дем’яновича письменник втілив вікову селянську мудрість і доброту, що так характерна для звичайних, чемних трудівників-хліборобів. все своє життя батько працював на землі, на тій загорьованій десятинці, що і годувала, і зодягала, і на світі держала його і сім’ю.
мати михайлика ганна іванівна виступає у творі як найбільша захисниця краси. вона здається справжньою жінкою-берегинею, яка й навчила михайлика любити красу звичайного соняшника, ранкового туману, калини і вранішньої роси. ганна іванівна не вміла писати і читати, та книгами для неї були огород і сад, трави і квіти, хліб і поле. вона хоч і жила усе життя в нестатках, ніколи не дорікала на свою долю. вона дуже любила своє небагате господарство, свій садок, свій огород і своє село. невтомна трудівниця, вона й сина свого привчила до праці, навчила у праці знаходити найвищу радість: «…як свята, очікувала садіння, косовиці, жнив; вона любила, щоб снопи були гарними, як діти, а полукіпки, наче парубки — плече в плече. і дуже полюбляла в жнива після праці лягти на воза і дивитись на зорі, на чумацький шлях, на стожари і на отой віз, що народився із дівочих сльозин».
ще один цікавий персонаж повісті «гуси-лебеді летять» – шкільна приятелька і перша подруга михайлика люба. ця дівчинка була самою добротою і щедрістю, вона мовби випромінювала сонце. люба була справжньою лісовою царівною, надзвичайно чуйною і спостережливою дівчиною, яка знала дуже багато таємниць природи. це саме вона прийняти рішення родині стельмахів не виїжджати у херсонські степи з поділля.
отже, завдяки героям повісті, твір м. стельмаха наскрізь пронизаний добротою, гідністю, любов’ю до краси рідної землі і праці. саме завдяки їм повість вчить нас поважати головні людські цінності і ніколи не забувати про оточуючих людей, про оточуючий нас світ.
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Литература
-
adri12101.08.2020 02:06
-
Liliya052902.06.2023 17:38
-
Liliii8764421.12.2022 09:26
-
Катикини02.10.2021 15:05
-
vixoreva9816.02.2020 08:17
-
Goldenenen27.07.2020 08:40
-
арсен15725.03.2022 02:02
-
Smpl08.06.2023 14:42
-
nastenamolova016.01.2022 10:35
-
lololol707lollol06.05.2023 18:29
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.