Есть ответ 👍

1. виберіть правильне продовження визначення: складнопідрядне речення порівняльне – де речення, підрядна частина якого вказує a) з’ясовує зміст одного із членів головного речення. б) на час дії, що відбувається у головному реченні. b) на те, як саме відбуватиметься дія в головному реченні. г) на напрям або місце дії, що відбувається у головпому реченні. 2. визначте кількість підрядних частин у реченні: нехай це витвір самоти, нехай це вигадка й омана, моєму серцю снишся ти, як морю сняться урагани (л. костенко). a) дві; б) три; b) чотири; г) п’ять. 3. виберіть складнопідрядне речення, частини якого з’єднані за сполучника. a) в давніх літописах наших єсть одно оповідання, що зворушує у серці найсвятіші почуття (м. вороний). б) землю, що крила дала мені, довічно буду любить (ю. петренко). b) я хочу, хочу в це повірити, що світ стоїть на доброті (в. малишко). г) в небі ластівка мріє далека, що на крилах весну принесла (в. сосюра). 4. визначте вид складнопідрядного речення (всі завдання для тестування з української мови 9 клас). я хочу так життя прожити, віддати днів тугий налив, щоб зло страшне й несамовите останній подих спопелив (а. малишко). a) з’ясувальне; б) означальне; b) обставинне допустове; г) обставипне способу і ступеня дії. 5. укажіть речення, у якому необхідно поставити розділовий знак при збігові сполучників (сполучних слів). a) соломія міркувала, що коли брати у ліву руку, плавні мусять швидко скінчитися (м. коцюбинський). б) мама каже, що коли уві сні літається, значить, росте він, росте! (м. стельмах) b) і знали добре всі норови кирила івановича, і коли наставали такі часи, то всі куди можна ховалися, щоб не стрітися з ним, не підбігти під гарячу руку (панас мирний). г) скирта вже потемніла від негоди, та коли станеш виривати солому, лаштуючи для себе затишне кубло, то вона дихне тобі в обличчя стужавілими пахощами осені (є. гуцало).

188
275
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1. виберіть правильне продовження визначення: складнопідрядне речення порівняльне – де речення, підрядна частина якого вказує

b) на те, як саме відбуватиметься дія в головному реченні.

 

2. визначте кількість підрядних частин у реченні: нехай це витвір самоти, нехай це вигадка й омана, моєму серцю снишся ти, як морю сняться урагани (л. костенко).

  б) три;

 

3. виберіть складнопідрядне речення, частини якого з’єднані за сполучника.

b) я хочу, хочу в це повірити, що світ стоїть на доброті (в. малишко).

 

4. визначте вид складнопідрядного речення

я хочу так життя прожити, віддати днів тугий налив, щоб зло страшне й несамовите останній подих спопелив (а. малишко).

  г) обставинне способу і ступеня дії.

 

5. укажіть речення, у якому необхідно поставити розділовий знак при збігові сполучників (сполучних слів).

b) і знали добре всі норови кирила івановича, і коли наставали такі часи, то всі куди можна ховалися, щоб не стрітися з ним, не підбігти під гарячу руку (панас мирний).

(пропущене слово щоб не підбігти, замість нього-кома)

 


мовний процес кінця xx – початку xxi століття характеризується посиленням ролі неформальних, нелітературних елементів у мовленні. це виявляється не тільки в нестандартизації розмовної мови, а й у проникненні жаргону до різних стилістичних рівнів – мови засобів масової інформації та художньої
літератури.

основною базою жаргонного шару лексики виступають молодіжні жаргони. молодіжне спілкування виявляється у буттєвому повсякденному дискурсі, специфікою якого є обмін емоціями та враженнями і намагання максимально скоротити обсяг інформації. при цьому молодь концентрується на власних
реаліях, таких як навчання, відпочинок, веселе проводження часу.

українське жаргонне мовлення залишалося тривалий час поза увагою вчених. активний розвиток української жаргонології почався у 90-х роках xx століття. жаргонним мовленням почали цікавитися дослідники як російської (н. тропіна, т.
нікітіна) і ійської (т. бєляєва, в. хом'яков), так і української мов (с. пиркало, н. шовгун. л. ставицька, с. мартос. т. кондратюк, т. миколенко та і найяскравішими дослідженнями студентських жаргонів стали розвідки таких мовознавців, як і. щур та і. примачик.

мета роботи – дослідити вживання
жаргону в студентському середовищі.

завдання роботи: окреслити значення терміна «жаргон»; описати жаргонізми, що побутують у молодіжних колективах; дати стилістичну оцінку явища «жаргону».

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Українська мова

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS