Shbtura01
09.12.2022 22:25
История
Есть ответ 👍

От лица жителя придумать рассказ о алексее михайловиче и его правление.

213
344
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Vasilisa260216
4,6(9 оценок)

Яне сильна писать сочинения.могу только подкинуть идею. напиши о том ,что при алексее не было особых,кардинальных перемен в жизни всех слоев общества.иными словами существенных реформ не было. можешь написать о том ,что его отцу михаилу.ему было легче вступить на престол. в смутное время, как известно, особо желающих править не было. даже когда михаила выбрали царем он плакал. а алексею михайловичу  было легче,даже уже было как бы престижнее .если сравнить с михаилом.
VladaDubrovskaя
4,4(32 оценок)

1. Хухлаева О. В. «Основы психологического консультирования и психологической коррекции: Учебное пособие для студентов высших педагогических учебных заведений».

2. Елизаров А.Н. «Основы индивидуального и семейного психологического консультирования: Учебное пособие».

3. Кочюнас Р. «Основы психологического консультирования».

Закони Лікурга.

Визначним державним діячем, законодавцем Спарти був Лікург(VIII ст. до н.е.), який склав збірник законів. З появою цього збірника права пов’язують виникнення багатьох суспільно-політичних та правових інститутів. Запровадження писаного права зумовилося майновою нерівністю, загостренням відносин між людьми, незадоволенням бідноти. „Закони Лікурга”мали на меті стабілізувати суспільство. Лікург провів земельну реформу, за якою вся територія Спарти була поділена на 9-10 тисяч рівних ділянок за числом чоловіків-спартанців (назва ділянки - клер). Кожен спартанець отримав шляхом жеребкування ділянку, але не міг нею розпоряджатися (продати, або подарувати).

Із чисельних нововведень Лікурга першим і найголовнішим була Рада старійшин. У поєднанні з царською владою, маючи з нею рівне право голосу у вирішенні найважливіших справ, ця Рада стала запорукою добробуту і розсудливості. Двадцять вісім старійшин постійно підтримували царів, вчиняючи опір демократії, але одночасно й допомагали народові берегти батьківщину від тиранії.

Нікому із звичайних громадян не дозволялось проголошувати свою думку, і народ збираючись, лише затверджував або відхиляв те, що запропонують старійшини і царі.

Але після натовп шляхом вилучення і додавання став викривляти і ламати затверджені рішення, і тоді царі Полідор і Теопомпзробили до ретри (ретра - усний договір, закон) такий припис: „Якщо народ постановить помилково, старійшинам і царям розпустити”, - тобто рішення прийнятим не вважати, а піти і розпустити народ з тої причини, що він викривляє і переінакшує краще і найкорисніше.

Перших старійшин Лікург призначив із тих, хто брав участь у його, задумі. Потім він постановив замість померлих кожного разу обирати з-поміж громадян тих, хто досяг шести десяти років, тих, які будуть визнані найдоблеснішими.

Народ і в цьому випадку, так само як у інших, вирішував справу криком. Претендентів вводили не усіх відразу, а по черзі, у відповідності із жеребом, і вони мовчки проходили через збори. Обраним оголошувався той, кому кричали найдовше і найголосніше за інших.

Лікург надав державному управлінню змішаного характеру, але наступники його, бачачи, що олігархія все ще надто сильна надівають на неї, ніби вуздечку, владу ефорів - наглядачів.

Створення посади ефорів сприяло не послабленню, а зміцненню держави: воно тільки на перший погляд було поступкою народові, а насправді ж – посилило аристократію.

Відмовившись від надмірної влади, спартанські царі, разом з тим, позбавлялись ворожості і заздрощів.

Друге і найсміливішеіз перетворень Лікурга - переділ землі:

Лікург умовив спартанців об’єднати усі землі, а потім розподілити їх знову і надалі зберігати майнову рівність. Кожен наділ був такого розміру, що давав сімдесят медимнів (медимн - 52,5 л.) ячменю на одного чоловіка і дванадцять на жінку і відповідну кількість рідинних продуктів.

Потім Лікург ліквідував у Спарті не подібні і зайві ремесла, щоб завдати розкошам і прагненню до наживи ще більшого вдару, Лікург провів третєі найкраще перетворення - встановив загальні обіди: громадяни збиралися разом і усі їли одну й ту ж саму їжу.

Займатися ремеслами їм було суворо заборонено.

Низькою і рабською вважали вони будь-яку ручну працю, будь-які турботи, пов’язані з наживою.

Объяснение:

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS