Есть ответ 👍

Как вы думаете, почему труд К. Линнея «Система природы» на долгое время был запрещен Ватиканом?

264
461
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

443a
4,6(44 оценок)

К. Линней, будучи креационистом, в своей классификации живых организмов поместил человека в один отряд с приматами, потому что считал их очень схожими по строению. В эпоху господства христианства это был очень смелый шаг, не случайно труд Линнея на долгое время был запрещён Ватиканом. Разрабатывая бинарную номенклатуру, Линней выделил вид Homo sapiens (Человек разумный) и разделил его на четыре расы.

прислів'ям є назва роману, прислів'ям названо й декілька розділів: "наука не йде до бука", "козак — не без щастя, дівка — не без долі", "старе та поновлене", "лихо не мовчить". рясно їх розсипано й по тексту. ось деякі з них: "життя — що стерняста нива: не пройдеш, ноги не вколовши", "на людях і смерть красна", "біда, кажуть, не сама ходить, а з дітками", "добре, кажуть, дожидати треба, а лихе — само прийде", "яка земля, такі й люди", "дарованому коневі в зуби не дивляться", "що громаді, те й бабі".

прислів'я у романі — це ті центри, на які опирається чи від яких відштовхується авторська розповідь. вони завжди до місця і на місці. щедро насичена ними й мова персонажів, де вони також виступають опорними моментами, незаперечними істинами і часто виразну соціальну характеристику тому, хто говорить: "з хама не буде пана" (генеральша); "покірливе телятко дві матки ссе" (генерал); "мандрівочка — наша тіточка" (кріпаки). за прислів'їв та приказок ("кому воля, а кому неволя", "риба без води, а чоловік без землі гине", "суха ложка рот дере") характеризуються персонажі, передається художній досвід народу.

автори роману не лише використовували народну мудрість, а й за її зразком створювали свої афоризми, як-от: "дожидати страшного, страшніше, ніж його переживати", "селянин без поля — старець без рук і без ніг", "злодійкувате життя не по душі самому запеклому злодієві", "яке життя, таке й товариство", "робиш, щоб було що їсти, іси, щоб здужав робити", "учили, щоб бити, били, щоб учили".

роман п. мирного та і. білика "хіба ревуть воли, як ясла повні? " засвідчив дальший розвиток і збагачення української літературної мови. як і їх попередники на літературній ниві, автори роману орієнтувалися на багату лексично, майстерно оброблену протягом сторіч мову усної народної поезії. та письменники не просто використовують окремі зразки народної мудрості, а її духом проймають весь зміст твору.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Другие предметы

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS