Возможна ли треугольная пирамида ABCD с рёбрами АВ = CD = 8; АС = BD = 10; AD = ВС = 13?
Ответы на вопрос:
відповідь:
творчість джонатана свіфта припадає на той період, коли в літературі активно відбувалося переосмислення минулого досвіду і зародження нових ідей. у житті письменникові часто доводилося зустрічатися із слабкістю, обмеженістю, підлотою і брехливістю, що викликало у нього різку критику і засудження, які він відображав в своїх творах. у свіфта часто переплітаються реальність і фантастика, легкий гумор і відкрите обурення.
вищим досягненням письменника, своєрідним підсумком всієї його попередньої творчості став роман «мандри гулівера». у ньому ми зустрічаємо сатиричний опис ійських вдач і звичаїв, критику політичного устрою і форм правління, пародію на ученість і релігійність змінний зовнішній вигляд фантастичних країн, які відвідує гулівер, підкреслює незмінність внутрішньої суті вдач і звичаїв, виражених одним і тим же колом висміюваних пороків. щоб створити ілюзію реальності подій письменник вводить в твір описи морських подорожей, пригодницьку атмосферу. ілюзія правдоподібності служить прикриттям іронії свіфта, що непомітно надіває на свого героя різні маски, змінні згідно із завданнями сатири. за казкових і фантастичних мотивів автор багато в чому підсилює дію пародії. весь текст роману свіфта наповнений алегоріями, натяками, прихованими і явними цитатами. натяки, каламбури, пародії постійно переплітаються, створюючи єдину картину, яка виражає сміх автора в найширшому діапазоні, — від жарту до суворого обурення. гулівер - герой роману джонатана свіфта «подорож в деякі віддалені країни світу лємюеля гулівера, спочатку хірурга, а потім капітана декількох кораблів» (1726 роман свіфта написаний в традиції меніппеї, в якій абсолютна свобода сюжетної вигадки мотивується «ідейно-філософською метою — створювати виняткові ситуації для провокації і випробування філософської ідеї — слова, правди, втіленої в образі мудреця, шукача цієї правди» (м.м.бахтін). вмістом меніппеї стають не пригоди конкретного героя, а перипетії самої ідеї. така постановка питання дозволяє побачити глибоку внутрішню цілісність як образу самого гулівера, так і твору в цілому.
на перший погляд в романі свіфта чотири різних гулівера. перший — в ліліпутії. у цій країні він великий і могутній, як дійсний герой, і втілює все краще, що є в людині: розум, красу, потужність, милосердя.
другий — в бробдінгнезі. у країні велетнів гулівер - постійний герой комічних ситуацій. він виконує функції королівського блазня, забавного вченого ліліпута. вислухавши розповідь гулівера про політичний і соціально-економічний устрій ії, король бробдінгнега робить висновок, що «більшість ваших співвітчизників є виводком маленьких огидних плазунів, найзгубніших зі всіх, які будь-коли повзали по земній поверхні». третій — байдужий і спокійний спостерігач, що акуратно фіксує божевілля, потворність, , які бачить в літаючому королівстві лапута, країні і-барбі і у великій академії її столиці лага-до, на острові некромантій глаббдобдріб, в королівстві лаггнегт, де знайомиться з вічно безсмертними струльдбругами.
четвертий - це гулівер з країни гуїнгнгнмів (розумних коней) і йеху (здичавілих нащадків пари ійців, що попали на острів в результаті корабельної аварії). тут гулівер - трагічно самотня і ненависна собі людина. а бути людиною — означає належати до роду огидних йеху, що славляться своєю ненажерливістю, похіттю, лінню, злістю, брехливістю і тупістю. ці різні гуллівери є іпостасі єдиного образу. герой твору, написаного в меніппейній традиції, - людина ідеї, мудрець - поставлений автором в ситуації зіткнення зі світовим злом в самих граничних його виразах. все, що бачить в своїх подорожах гулівер, служить свіфту для випробування ідеї, а не характеру. гулівер - це нормальна, розумна, морально здорова людина, яку автор відправляє в подорож по світу безумства, абсурду, брехні і насильства. саме по відношенню до гулівера розкривається людська природа: неприваблива і така, що викликає відразу у будь-якої розумної істоти. гулівер шукав на шаленому світі місце, в якому могла б знайти спокій гідна людина. і свіфт приводить свого героя в утопічну країну гуїнгнгнмів, але сам же повертає його назад в ію, бо на шаленому світі не може існувати суспільство, влаштоване на розумних початках. а це означає, що гулівер повинен повернутися додому: розумні коні виганяють героя. історія гулівера - це історія людини, що намагалася змінити людей і їх світ словом правди.
у результаті гулівер змушений визнати, що «йеху є породою тварин, зовсім не здібною до виправлення шляхом повчань і прикладів. ось вже шість місяців пройшло з часу появи моєї книги, а я не лише не бачу кінця всіляких зловживань і пороків, але і не чув, щоб моя книга виробила хоч би одну дію, відповідну моїм намірам». гулівер відмовляється від «безглуздої затії реформувати породу йеху» і знаходить втіху лише на стайні, в тривалих бесідах зі своїми жеребцями.
пояснення:
прочитайте і виберіть головні речення і ось вам твір
Реши свою проблему, спроси otvet5GPT
-
Быстро
Мгновенный ответ на твой вопрос -
Точно
Бот обладает знаниями во всех сферах -
Бесплатно
Задай вопрос и получи ответ бесплатно
Популярно: Другие предметы
-
школааксай04.02.2020 16:39
-
Dashaegor54017.03.2022 03:03
-
alena170602.10.2022 19:48
-
PolinaGetto24.03.2023 13:44
-
АльпакаКайа29.09.2021 18:37
-
svetacok24.01.2020 04:40
-
8963125782421.07.2021 13:22
-
кристина196610.10.2022 18:16
-
tooijas10.08.2021 15:54
-
sufyanova9921.11.2022 10:26
Есть вопросы?
-
Как otvet5GPT работает?
otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса. -
Сколько это стоит?
Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны. -
Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?
Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое! -
В чем отличия от ChatGPT?
otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.