Есть ответ 👍

Які особливості будови тіла тварин, що відповідають за функцію подразливості, відрізняють їх від інших живих істот?

191
375
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Органи чуття (зору, слуху, нюху, смаку, дотику, рівноваги) за допомогою чутливих нервових клітин (рецепторів) сприймають відповідні сигнали і завдяки допоміжним структурам передають їх у головний мозок нервової системи.
Механорецептори сприймають різні механічні подразники із зовнішнього середовища і внутрішніх органів (входять до складу органів слуху, рівноваги, шкіри, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів тощо).
Хеморецептори сприймають вплив хімічних сполук (до них належать рецептори смаку, нюху).
Фоторецептори реагують на дію світлових променів (входять до складу органа зору).
Терморецептори сприймають зміни температури зовнішнього та внутрішнього середовища; вони розташовані в шкірі та внутрішніх органах (допомагають зміям полювати вночі за гризунами, а містяться в заглибленнях між оком і носом з кожного боку голови).
Електрорецептори властиві водяним мешканцям — акулам, сомам,
вуграм тощо (сконцентровані в бічній лінії).
Магніторецептори мають бджоли, мухи, жуки, метелики, птахи (сприйняття магнітного поля Землі для орієнтування).
Особлива група рецепторів відповідає за больові відчуття (у хребетних тварин вони входять до складу шкіри та внутрішніх органів).

другої половини xiv - першої половини xv ст. вдосконалювалося землеробство. поширювалося трипілля. плуг витісняв у лісові смуги соху й рало.селяни  почали користуватися довгою косою; вирощували переважно жито, ячмінь, овес, пшеницю, гречку, горох тощо. підвищення цін на м'ясо на європейських ринках спонукало шляхту до розведення у маєтках волів і корів; примножувалося поголів'я свиней. розвивалися також городництво, садів ництво, бджільництво й .

збільшувалася переробка деревини: виготовлялася велика кількість дьогтю, смоли, поташу, ванчосу (тонкі дошки). розвинутими промислами були солеваріння (у прикарпатті) та видобування руди (у волині й поліссі). множилися ремесла. так, на початку xvi ст. у містах налічувалося 150-200 ремісничих спеціальностей. для регулювання виробництва і захисту власних інтересів ремісники об'єднувалися у самоврядні групи - цехи (спілки), діяльність яких визначалася спеціальними статутами. їх очолювали старшини (цехмістри), що обиралися з-поміж найвпливо-віших майстрів. підмайстри й учні у вирішенні цехових справ участі не брали. перші цехи з'явилися наприкінці xiv ст. у  галичині  та закарпатті. наприкінці xv ст. у львові налічувалося вже 14 цехів. з цього часу вони виникають у містах західного поділля, волині та київщини. займалися ремеслом і позацехові ремісники, котрих називали партачами.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Другие предметы

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS