Есть ответ 👍

Що говорили запорожці новенькому, який приходив на запорозька січ

257
307
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

ВанькаНер
4,5(29 оценок)

«як зваблять, бувало,запорожці до себе в січ якогось хлопця з гетьманщини, то спершу випробовують, чи годиться він у запорожці. накажуть йому, наприклад, варити кашу: «дивись же, вари так, щоб не сира була й не перекипіла. а ми підемо косити. коли зготуєш, то виходь на таку-то могилу та клич нас; ми почуємо та й прийдемо». візьмуть коси та й підуть буцімто косити. а кий чорт хочеться їм косити! залізуть в очерет і лежать. ото хлопець зварить кашу, виходить на могилу і починає кликати. вони чують, та не відгукуються. кличе він їх, кличе, а тоді в сльози: «от занесла мене нечиста сила до цих запорожців! лучче було б сидіти вдома при батькові, при матері! ох, бідна моя голівонько! кий біс заніс мене до цих запорожців! » а вони лежать у траві, вислухають усе це й кажуть: «ні, це не наш! » тоді повернуться в курінь, дадуть тому хлопцеві коня і грошей на дорогу й скажуть: «іди собі до нечистого! нам таких не треба! » а котрий хлопець вдасться спритний та кмітливий, той, вийшовши на могилу, крикне зо два рази: «гей, панове молодці, ходіть кашу їсти! ». а як не відгукнуться, то він: «ну, то дідько з вами, як мовчите! я й сам можу кашу їсти! » та ще вдарить гопака на могилі: «ой тут мені погуляти на роздоллі! » й затягнувши на весь степ козацької пісні, йде до куреня та й ну молотити кашу. тоді запорожці, лежачи в траві, кажуть: «це наш! » і, прихопивши коси, йдуть собі до куреня. а він: «де вас чорти носили, панове? кликав я вас, кликав та й захрип, а тоді, щоб не вистигла каша, почав сам їсти». перезирнуться між собою запорожці й скажуть йому: «ну, чура, вставай! годі тобі бути хлопцем: тепер ти рівний нам козак». і приймають його в товариство». з історичних свідків боплан і шевальє стверджують, нібито у козаків існував звичай приймати у своє коло лише того, хто пропливе всі пороги проти течії дніпра
strekoza7
4,5(66 оценок)

Ок попробую все до 18 века я еще 18 век не 1) 16 век - политическая жизнь. взгляды на мир, жизнь. в 16 веке был гумманизм. т.е. человек научился себя ценить. жизнь - развивалась бурно торговля особенно в начале 16 века т.к. был открыт новый континент, а торговые пути переменились. , испания, франция были лидерами торговли. также развивался капитализм (вложение средств в развитие дела) и мануфактура)) политика - короли пользовались пока что сословной монархией. 2) 17 век - начало реформационного движения, постоянные войны. на украине т. е . в речи посполитой постоянные восстания. политика перемнилась во франции. там преобладала абсолютная монархия.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: История

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS