Есть ответ 👍

Яка роль жирів в організмі людини?

195
479
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

кфг
4,4(69 оценок)

Жири або триацилгліцериди є другим кількісно переважаючим нутрієнтом у складі м'ясної сировини й готової продукції.

Біологічна функція жирів полягає в тому, що вони:

· насамперед є одним з основних джерел енергії (коефіцієнт енергетичної цінності – 9 ккал/г), тобто компенсують енергетичні витрати організму й приймають участь у процесах терморегуляції;

· містять жиророзчинні вітаміни: ретинол (вітамін А), токоферол (вітамін Е), ергокальциферол (вітамін D), філохінон (вітамін К);

· містять фосфоліпіди, стерини й служать джерелом вуглецевих атомів у біосинтезі холестерину й інших стероїдів;

· забезпечують засвоєння в організмі ряду мінеральних речовин (кальцій, магній).

artemdychokp00pti
4,4(74 оценок)

§21. рослина - живий організм.

рослини самі створюють органічні речовини з неорганічних (автотрофний тип живлення).

мінеральне живлення – вбирання води з розчиненими в ній мінеральними речовинами і транспортування її до надземної час­тини рослини.

повітряне живлення - фотосинтез - природний процес, завдяки якому на світлі рослини перетворюють неорганічні речовини навколишнього середовища – вуглекислий газ з повітря і воду переважно з ґрунту – в прості органічні, при цьому в навколишнє середовище виділяється кисень (органела клітини здійснення фотосинтезу – хлоропласт). (свічка горітиме довше під ковпаком рослини, що була на світлі – доказ виділення кисню, під краплями йоду листок такої рослини посиніє – доказ утворення в освітленій частині листка крохмалю).

дихання - рослина вбирає кисень і виділяє вуглекислий газ, при цьому органічні речовини рослини , унаслідок чого вивільняється енергія. ця енергія насамперед потрібна самим росли­нам для забезпечення процесів життєдіяльності в нічні години, коли немає сонячного світла. (вапнована вода в темному місці з елодеєю стане каламутною – свідчить про виділення вуглекислого газу, який реагує з вапнованою водою).

унаслідок випаровування води листками посилюється надходження з ґрунту розчину поживних речовин та охолоджується рослина, усі процеси життєдіяльності рослини відбуваються лише за наяв­ності води, зазвичай поглинають багато води, для утворення органічних речовин використовують лише незнач­ну її кількість, основна маса води випаровується (випаровування води - це виділення з рослини водяної пари). воду випаровують усі частини рослини, а найінтенсивніше - листки. (в щільно закритій колбі із гілочками з листочками  через деякий час на стінках колби з'являться краплини води – доказ випаровування).

виберіть одну правильну відповідь.

1. зазначте органели клітини рослин, у яких відбувається фотосинтез: а) ядро; б) хлоропласти; в) вакуолі.

2. укажіть вегетативний орган рослини: а) квітка; б) насінина; в) пагін; г) плід.

3. визначте, чим процес фотосинтезу відрізняється від дихання: а) кисень поглинається; б) кисень виділяється; в) вуглекислий газ виділяється.

4. укажіть процес, під час якого рослини виділяють кисень: а) фотосинтез; б) дихання; в) випаровування води.

дайте відповідь на запитання.

1. що характерно для рослин?

рослина - це цілісний організм, якому, як і будь-якій іншій живій істоті, притаманне живлення (повітряне та мінеральне), дихання, обмін речовин, ріст, розвиток і розмноження, їх вивчає наука ботаніка (від грец. ботане - трава, рослина). організм більшості рослин складається з органів.

2. про що свідчить тісний взаємозв'язок усіх органів у рослинному організмі?

організм більшості рослин складається з органів. орган - це частина організму, яка має пев­ну будову та виконує певні функції, тому організм – це тісний взаємозв’язок усіх органів.

установіть, які процеси забезпечують вегетативні та генеративні органи рос­лин.

корені та пагони (пагін складається зі стебла та розміщених на ньому листків і бруньок) - це вегетативні органи рослини (виконують функції росту, живлення, обміну речовин, виділен­ня продуктів обміну тощо, тобто здійсню­ють різноманітні процеси життєдіяльності рослини).

квітка, плід і насінина - генеративні (від латинського слова генеро - народжую, відтворюю) органи квіткових рослин (забез­печують насінне розмноження). квітка - це та видозміне­ний пагін, у квітці формуються статеві клітини, що забезпечують утворення насіння.

Реши свою проблему, спроси otvet5GPT

  • Быстро
    Мгновенный ответ на твой вопрос
  • Точно
    Бот обладает знаниями во всех сферах
  • Бесплатно
    Задай вопрос и получи ответ бесплатно

Популярно: Биология

Caktus Image

Есть вопросы?

  • Как otvet5GPT работает?

    otvet5GPT использует большую языковую модель вместе с базой данных GPT для обеспечения высококачественных образовательных результатов. otvet5GPT действует как доступный академический ресурс вне класса.
  • Сколько это стоит?

    Проект находиться на стадии тестирования и все услуги бесплатны.
  • Могу ли я использовать otvet5GPT в школе?

    Конечно! Нейросеть может помочь вам делать конспекты лекций, придумывать идеи в классе и многое другое!
  • В чем отличия от ChatGPT?

    otvet5GPT черпает академические источники из собственной базы данных и предназначен специально для студентов. otvet5GPT также адаптируется к вашему стилю письма, предоставляя ряд образовательных инструментов, предназначенных для улучшения обучения.

Подпишись на наш телеграмм канал

GTP TOP NEWS